Android Telefondan Silinen Mesajları (SMS) Kurtarma

Android telefonlarınızdan silinen ya da sildiğiniz kısa mesajları geri getirmenin kolay bir yolu var.

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen SMS’leri Geri Getirme

Kısa mesajların, rehberdeki numaraların ve diğer verilerin yanlışlıkla silinmesi hem telefon hemde PC kullanıcılarının yaygın sorunudur. Ama biz şimdilik sadece Android telefon kullanıcıları için bir rehber hazırladık. Eğer önemli kısa mesajlarınız yanlışlıkla silinirse onları kurtarmanın hiçbir yolu yoktur. Çünkü hiçbir Android telefonda silinen mesajları geri yüklemek için bir özellik bulunmamakta. Ama harici bir yazılım kullanarak silinen kısa mesajlarınızı kurtarabilirsiniz. Telefon rehberini, medya dosyalarını, belgeleri v.b. metin mesajlarını kurtarmak için kullanabileceğiniz Dr. Fone’s Android Data Recovery aracını anlatacağız. Her Android kullanıcısı için mükemmel bir araçtır.

Sponsorlu Bağlantılar

Android’de Silinmiş Metin Mesajları Nasıl Kurtarılır?

1 – Android Telefonunuzu Bilgisayara Bağlayın

Öncelikle Android Data Recovery aracını bilgisayarınıza indirin ve yükleyin. Çünkü bu bir masaüstü programı yani bir uygulama değil. Sonra telefonunuzu bilgisayarınızla USB kablosu kullanarak bağlayın.

NOT: Programın hem Windows hemde MAC sürümü mevcuttur. Aşağıdaki adresten istediğiniz platform için programı indirebilirsiniz.

Programı bilgisayara indirmek için tıklayın.

2 – Android’de USB Hata Ayıklamasını Etkinleştirin

Devam etmeden önce Android telefonunuzda USB hata ayıklamasını etkinleştirdiğinizden emin olun. USB hata ayıklamasını etkinleştirmek için aşağıdaki resimde adı geçen adımları deneyin. Android telefonunuzda bir pop-up mesajı olacak. USB hata ayıklamasına izin vermek için dokunun.

3 – Dosya Türü’nü Seçin ve Aygıtı Tarayın

Şimdi bir sonraki ekranda Dosya türü olarak Mesajlaşma’yı seçin ve İleri’yi tıklayın. Sonra silinen metin mesajları için cihazınızı tarayın. Bunun için “Standart Mod ve Gelişmiş Mod” şeklinde iki tarama modu var. Önce daha hızlı çalışan “Standard Mode (Standart Mod)” seçeneğini denemenizi öneririz. Aradığınız dosyaları bulamazsa daha sonra “Advanced Mode (Gelişmiş Mod)” seçeneğini deneyebilirsiniz.

Telefondan Telefona Veri Kopyalama Taşıma (Aktarma)

Şimdi cihazınızı taramaya ve analiz etmeye başlamak için “Start (Başlat)” düğmesine tıklayın. Dr. Fone’s Android Data Recovery yazılımı daha sonra silinen mesajları kurtarmak için Android telefon taramaya başlayacak. Bu işlem birkaç dakika alabilir.

4 – Silinen Metin Mesajları İnceleyin ve Kurtarın

Tarama tamamlandığında bulunan tüm metin mesajlarını tek tek önizleyebilir ve “Recover (Kurtar)” butonuna tıklayarak seçtiğiniz mesajları kurtarabilirsiniz. İletiler otomatik olarak bilgisayarınıza aktarılır.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Android Telefondan Silinen Mesajları (SMS) Kurtarma İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.