Android Telefonlarda Bildirimler Nasıl Kapatılır? (Resimli Anlatım)

Android telefonlarınızda uygulamalar tarafından sık sık gönderilen bildirimlerden rahatsız oluyorsanız, telefonunuzun ayarlarından bu bildirimleri kapatabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Android Bildirimlerini Sonlandırın

Tüm akıllı telefonlarda geçerli olan uygulama bildirimleri, yeni çıkan bir dergi sayısının ya da oyun güncellemesinin habercisi olabilir. Üstelik cihazınızda WhatsApp, Facebook vb uygulamaları kullanıyorsanız uygulama bildirimleri ile hesabınızda olan değişiklikleri anlık olarak takip edebilirsiniz. Fakat siz bu bildirimlerden rahatsız oluyor ve kapatmak istiyorsanız basit birkaç adımda bu işlemi tamamlayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Android Telefonda Bildirimleri Kapatma

Android telefon bildirimlerini kapatmanın birkaç farklı versiyonu olsa da yazımızda Android 4.1 JellyBean ve üzeri sürümlere sahip cihazlar için geçerli olan yöntemi tanıtacağız. Android sürümünüz hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız Ayarlar > Cihaz Hakkında yolunu izleyerek Android sürümünüzü öğrenebilirsiniz.

androidkitkat

Android sürümünüzün uygun olması durumunda sırasıyla Menü > Ayarlar yolunu izleyin ve açılan pencerede Uygulamalar sekmesine girin. Bildirim almak istemediğiniz uygulamayı açtıktan sonra Durdurmaya Zorla seçeneğinin altında yer alan Bildirimleri Göster yazısının yanında bulunan tik işaretini kaldırın ve onay kutucuğuna Tamam diyerek onaylayın.

app

Bu işlemi yaptığınız her uygulama artık sizi rahatsız etmeyecek ve yeni bildirimler göndermeyecektir.

android bildirim kapatma

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Android Telefonlarda Bildirimler Nasıl Kapatılır? (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.