Android Telefonlarda Gmail’e Hesap Ekleme ve Hesaplar Arası Geçiş

Android telefonu daha verimli bir şekilde kullanmak ve Google’un bütün nimetlerinden faydalanmak için telefona bir Gmail hesabı tanımlamalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Android – Gmail Senkronizasyonu

Google önderliğinde geliştirilen bir işletim sistemi olan Android üzerinde tüm uygulamalardan tam anlamıyla faydalanabilmek için bir Gmail hesabı edinmeli ve bunu cihazınıza tanımlamalısınız. Gmail hesabı ile Android cihazınızda bulunan veriler Google tarafından depolanmakta ve bir anlamda sisteminizin yedeği alınmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Başta Google Play Store olmak üzere pek çok Google servisine ve uygulamalara erişebilmek için telefonunuzda Gmail hesabının tanımlı olması gerekir. Mevcut bir Gmail hesabınız var ve bunu yeni aldığınız telefona tanımlamak istiyor ya da var olan Gmail hesabını değiştirmek istiyorsanız aşağıda ki bilgilere göz atabilirsiniz. Ayrıca Gmail üzerinde de farklı hesap tanımlamaları yaparak tüm Android cihazlarınızı tanıtabilirsiniz.

Android Telefonlarda Gmail’e Hesap Tanımlama

Android Telefonlarda Gmail’e Hesap Tanımlama

Gmail’e giriş yaptıktan sonra sol üstte yer alan menü simgesine tıklayın ve kullanıcı adının altında yer alan Hesap ekle seçeneğine tıklayın. Ekleyeceğiniz hesap, Gmail ya da Google for Work ise Google’a, Gmail dışı bir adres ise Kişisel sekmesine bir iş postası ise Kurumsal butonuna basın. Hesabı eklemek için açılan ekranda gerekli bilgileri girdikten sonra işlemi tamamlayın.

Android Telefonlarda Hesaplar Arası Geçiş Yapma

Gmail’e giriş yaptıktan sonra sol üst kısımda yer alan menü simgesine tıklayın ve açılan ekranda geçiş yapmak istediğiniz hesabı seçerek işlemi tamamlayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Android Telefonlarda Gmail’e Hesap Ekleme ve Hesaplar Arası Geçiş İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.