Android Telefonlarda Uygulama Önbelleğini Temizleme

Android akıllı telefonlarınızı yavaşlatan ve performans kaybına neden olan önbellek yüklemelerini temizleyerek Android telefonunuzu hızlandırabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Android Önbellek Temizleme

Bugün en çok kullanılan işletim sistemleri arasında yer alan Android, telefonlardan tabletlerden ev aletlerine kadar geniş bir alanda tercih ediliyor. Üstelik binlerce uygulama desteğine sahip olan bu platformda oldukça gelişmiş geliştiricilerde yer alıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Aygıtınıza yüklediğiniz ve beğendiğiniz uygulamalar ise zaman içerisinde biriken önbellek nedeniyle sistem üzerinde gereksiz bir yük oluşturuyor. Aşağıda Android telefonlarda önbellek temizleme hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

android önbellek

Android Telefonlarda Uygulama Önbelleği Nasıl Temizlenir?

Android işletim sistemine sahip aygıtınızda onlarca uygulama kullanıyor olabilirsiniz. Aygıtın özeliklerine bağlı olarak kullandığınız uygulamalar zaman, zaman cihazınızda gereksiz yer işgali yapabilir. Örneğin Facebook ve İnstagram gibi uygulamalarda girdiğiniz profiller, fotoğraflar ve şifre bilgileri programlarda önbellek olarak kayıt altına alınmaktadır.

android önbellek temizleme

Zamanla gereksiz yer işgalini artıran bu uygulamalarda önbelleği belirli aralıklarla silmek için;

Menü > Ayarlar > Uygulamalar yolunu izleyin ve kullandığınız uygulamalarda birine girin.

Aşağı doğru indiğinizde “Önbelleği Temizle” butonuna göreceksiniz. Oyunlar ve tarayıcılar genellikle yüzlerce MB önbellek oluştururken diğer uygulamalar da bu rakam daha az olabilir. Önbelleği Temizle butonuna bastığınız anda aygıtınızda önemli bir yer açıldığını göreceksiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Android Telefonlarda Uygulama Önbelleğini Temizleme İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.