Android Telefonlarda WhatsApp Nasıl Doğrulanır? (Resimli Anlatım)

Android işletim sistemli akıllı telefonlarınızda WhatsApp uygulamasını doğrulayamıyorsanız ve doğrulama yaparken hatalar alıyorsanız aşağıdaki adımları uygulayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Telefon Numaranızı Doğrulama

Popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp bugün iOS’dan Android’e kadar oldukça geniş bir alanda kullanılabiliyor. Genellikle kullanıcıların WhatsApp üzerinde karşılaştıkları en önemli sıkıntı, telefon numarasının doğrulanamaması ya da doğrulama mesajının gelmemesidir. Aşağıda Android cihazlarda WhatsApp’ın nasıl doğrulanacağı hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Android Telefonlarda WhtsApp Doğrulama

İlk olarak aşağıda ki resimde de görebileceğiniz gibi telefon numaranızı ve ülke kodu ilgili alanlara doğru olarak giriniz. İkinci adımda bir doğrulama mesajı almak, WhatsApp sunucularına bilgi göndermek için Wi-Fi, Hücresel veri, 3G ya da EDGE servislerinden birinin açık olduğundan emin olun.

whatsapp hesap doğrulama android whatsapp hesap doğrulama

Üçüncü adımda telefonunuzu yeniden başlatın ve telefonunuzdan WhatsApp’a girmiş olduğunuz bilgileri kullanarak (ülke kodunu da içerecek şekilde) bir deneme SMS gönderin. Eğer SMS hizmetiniz yavaş ise doğrulamayı yeniden başlatabilir ya da çağrı alma seçeneğini kullanabilirsiniz. (Aşağıda çağrı isteme seçeneğine ilişkin görsele göz atabilirsiniz)

whatsapp çağrı alma whatsapp çağrı doğrulama

Bu iki işlem sonucunda Android cihazınızda WhatsApp doğrulama işleminin başarı ile tamamlanmış olması gerekiyor. Aksi bir durum olması durumunda sırasıyla Menü Tuşu > Destek > İletişim yolunu izleyerek WhatsApp’a sorunu açıklayan bir mesaj gönderebilirsiniz.

WhatsApp uygulamasını Android’e indirin;

WhatsApp Messenger - Android
Android İçin Anlık Mesajlaşma ve Sohbet Uygulaması
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Android Telefonlarda WhatsApp Nasıl Doğrulanır? (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.