Android Telefonların Bildirim Ekranında Çıkan Reklamlardan Kurtulma (Resimli Anlatım)

Sponsorlu Bağlantılar

Telefonunuza yüklediğiniz bazı ücretsiz uygulamalar sizin isteğiniz dışında reklamlar yayınlamaya başlar.  Bildirim ekranında sürekli çıkan bu reklamlar canınızı sıkabilir. Ve bu reklamları hangi uygulamanın çıkardığını da tahmin etmek çok zor olabilir. Bizde şimdi size bu reklamları çıkaran uygulamaları nasil tespit edeceğinizi anlatacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Telefonunuzun bildirim ekranında reklamları hangi uygulamanın çıkardığını görebilirsiniz. Eğer sizde reklamları çıkaran uygulamaları tespit etmek ve kaldırmak istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayın.

Reklamı gönderen uygulamaları tespit etme:

1. Android 4.1 ve yukarı işletim sistemi kullananlar, bildirim ekranına gelen reklamın üzerine basılı tutun ve beliren ‘uygulama bilgisini göster’ seçeneğine dokunun. Hepsi bu! Bu seçenek, uygulama bilgilerini göstermek için uygulama bilgileri ekranını açacak ve reklamı gönderen uygulamanın hangisi olduğunu göreceksiniz.

1. Adım

image

2. Adım

image

3. Adım

image

Yukarıdaki resimde de göreceğiniz üzere kaldır diyerek reklam gösteren uygulamayı telefonunuzdan kaldırabilirsiniz.

2. Eğer Android 4.1’den düşük bir sistem kullanıyorsanız Airpush Finder türü uygulamalar kurmalısınız. Google Play Store’a Airpush yazdığınızda çıkacak olan uygulamaları, okuyucu yorumlarını da göz önüne alıp deneyebilirsiniz. Her uygulamanın çok başarılı olmadığı söyleniyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Android Telefonların Bildirim Ekranında Çıkan Reklamlardan Kurtulma (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.