Android Telefonu Bilgisayardan Yönetme (Resimli Anlatım)

Android telefonunuzu bilgisayara kablosduz bir şekilde bağlamak ve Android cihazınızı yönetmek için Airdroid isimli bu ücretsiz bağlantı uygulamasını kullanmalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Android Cihazınızı Bilgisayardan Yönetin

Bir dönem yalnızca Samsung kullanıcıları tarafından Kies Air üzerinde kullanılan bu yöntem sürümü yeten her Android kullanıcısı için artık mümkün. Airdroid isimli program ile Android cihazınızı bir internet sayfasına girer gibi kontrol edebilir ya da bilgisayar üzerinde istediğiniz tüm işlemleri yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Android Telefonumu Bilgisayardan Nasıl Yönetebilirim?

airdroid programı 1

Google Play Store üzerinde 3.7 MB boyuta sahip olan Airdroid uygulamayı indirin.

AirDroid - Android
Bilgisayar ile Telefon Arası Wifi Bağlantı ve Kablosuz Paylaşım Uygulaması

İkinci aşamada bilgisayarınızı ve telefonunuzu aynı modem üzerinde internete bağlayın ve telefonunuz üzerinde uygulamayı çalıştırın. Uygulamanın ana ekranında bulunan IP adresini tarayıcıya yazdıktan sonra uygulama üzerinde bulunan şifre ile giriş yapabilirsiniz.

airdroid programı 2

Yukarıda ki işlemleri sorunsuz bir şekilde tamamladığınızda bilgisayarınız üzerinden telefonunuzu kontrol edebilirsiniz. Dilerseniz tarayıcı ile telefonunuza dosya indirebilir ya da var olan uygulamaları yönetebilirsiniz. Uygulama ile zil seslerinden uygulama ayarlarına ve hatta mesajlarınıza kadar ulaşabilirsiniz.

airdroid programı 3

Airdroid ile Hangi İşlemleri Yapabilirim?

Airdroid ile telefonunuzun Root yetkisi alınmış ise ekran görüntüsü alabilir, menü üzerinde kişiler, mesajlar, uygulamalar ve müzikler gibi diğer özelliklere ulaşabilirsiniz.

airdroid programı 4

Ayrıca uygulamanın internet arayüzünde SD kartınızda olan dosyaları yönetebileceğiniz dosya yöneticisi de yer alıyor. Ancak  bu menüye girdiğinizde klavyenizde bulunan geri tuşuna basmanız durumunda uygulamadan çıkış yapacağınızı unutmayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Android Telefonu Bilgisayardan Yönetme (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.