Android Telefonu İnternetten Kilitleme ve Zili Çaldırma (Resimli Anlatım)

Sponsorlu Bağlantılar

Android Cihazınızı Uzaktan Yönetin

Google‘un son servislerinden birisi olan Android cihaz yöneticisi servisi sayesinde artık Android telefonunuzu kaybettiğinizde bulabiliyor ve harita üzerinde görebiliyoruz. Ayrıca telefonu kaybettiğiniz zaman internet üzerinden çaldırabiliyoruz. Telefonunuz çalındığı zaman ise telefonunuzu kilitleyebiliyorsunuz ve cihazınızdaki bütün verileri silebiliyorsunuz. Telefonu fabrika ayarlarına uzaktan döndürüp bütün bilgilerinizin başkalarının eline geçmesini engelliyorsunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Google’un sunduğu bu servisi Android 2.2 ve üzeri işletim sistemli Android telefonlarda kullanabiliyorsunuz. Şimdi sizlere Android cihazınızı uzaktan nasıl zilini çaldıracağınızı, fabrika ayarlarına göndereceğinizi ve kilitleyeceğinizi anlatacağız.

Android kilit

1. Google Ayarlarına Giriş

Android telefonunuzun uygulamalar menüsünde bulunan ve aşağıdaki resimde de göreceğiniz üzere “Google Ayarlar” isimli uygulamasına girin.

Android Google Ayarları 1

2. Android Cihaz Yöneticisi Girişi

Aşağıdaki resimde de göreceğiniz üzere “Android Cihaz Yöneticisi” bölümüne giriş yapın.

Android Google Ayarları 2

3. İzin Verme

Karşınıza gelecek ekranda  “Uzaktan kilitlemeye ve fabrika ayarlarına sıfırlamaya izin ver” seçeneğini işaretliyoruz ve aktif ediyoruz.

Android Google Ayarları 3

İşaretlediğinizde karşınıza bir uyarı penceresi gelecek. Burada uzaktan Android cihazımızı kilitleyip fabrika ayarlarına döndürme izin verdiğinizi hatırlatıp onaylamanızı istiyor.

4. İnternette Android Cihaz Yöneticisi’ne Erişme

İnternet tarayıcısında aşağıdaki linkte tıklayarak Android Cihaz Yöneticisi‘ne giriş yapın.

Link: https://www.google.com/android/devicemanager

Google oturum açma sayfasından telefonunuzda kullandığınız hesabınıza giriş yapmalısınız. Giriş yapınca aşağıdaki resimde de göreceğiniz üzere harita üzerinde konumunu gösteren bir sayfa göreceksiniz. Karşınıza gelen seçenekler arasında “Zili Çaldır”, “Kilitle” ve “Sil” seçenekleri bulunuyor.

Android Google Ayarları 4

 

Zili Çaldır seçeneği ile telefonunuzu son seste çaldırıyorsunuz, Kilitle seçeneği ile cihazınızı kilitliyorsunuz. Sil seçeneği ile de telefonunuzu fabrika ayarlarına geri gönderiyorsunuz. Ancak Kilitle dediğinizde bir şifre belirlemeniz istenecek. Bu şifreyi telefona gireceğiniz için sakın unutmayın.

UYARI: Bütün bunları yapabilmeniz için Android cihazınızın 3G veya WiFi üzerinden internete bağlı olması gerekmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Android Telefonu İnternetten Kilitleme ve Zili Çaldırma (Resimli Anlatım)” İçin 2 Cevap

    1. Merhaba, yaptığınız işlemi detaylı olarak anlatırsanız bende hangi noktada sorun çıktığını anlayabilirim ve yardımcı olmaya çalışırım.

Android Telefonu İnternetten Kilitleme ve Zili Çaldırma (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.