Android Telefonu Kumanda Yapma

Android akıllı telefonunuz üzerinde televizyonunuzu yönetmek, telefonu kumanda olarak kullanma ve telefonu kalvye olarak kullanmak için yapmanız gerekenleri anlatıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Telefonu TV Kumandası Olarak Kullanma

Son birkaç yıldır sayısı hızla artan Smart TV’ler özellikle diğer TV’lere göre sahip oldukları akıllı teknoloji ile pek çok farklı seçenek sunuyor. Smart TV’ler aracılığıyla internete bağlanabilir, sosyal ağları ziyaret edebilir ya da müzik dinleyebilirsiniz. Fakat tüm bu özelliklere sahip olan Smart TV’yi tam anlamıyla kullanabilmek için TV ile uyumlu bir klavye edinmeniz gerekmektedir. Ancak fiyatları oldukça yüksek olan bu ürünler yerine Android işletim sistemine sahip cihazınızı uygulama aracılığıyla kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Android Telefon Nasıl Kumanda Olarak Kullanılır?

Bir Android uygulama edinmeden önce TV markanızla uyumlu bir uygulamanın Google Play Store üzerinde olup olmadığını kontrol edin. Gerekli aramayı yapmak için “Samsung Remote”, “LG Remote” ve “Toshiba TV Remote” gibi aramaları kullanabilirsiniz. Market üzerinde uygun bir uygulama bulunması durumunda TV ve telefonunuzu senkronize edebilmek için her iki cihazında aynı modem üzerinde internete bağlanmış olması gerekir.

Android Telefonu Kumanda Yapma

Android Telefonu Kumanda Yapma 2

İlgili bağlantıyı sağladığınızda televizyon üzerinde bir uyarı simgesi göreceksiniz. Bir defaya mahsus olmak üzere “Evet” seçeneğine tıkladıktan sonra uygulama üzerinde Smart TV’nizi kontrol edebilir, sanal klavye gibi özelliklerden faydalanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Android Telefonu Kumanda Yapma İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.