Android Telefonu Modem Olarak Kullanma (Resimli Anlatım)

Android telefonunuzda kullandığınız mobil interneti diğer Android telefonlar işe paylaşabilirsiniz. Tek yapmanız gereken telefonunuzu kablosuz modem olarak ayarlamak.

Sponsorlu Bağlantılar

Telefonunuzu Modem Olarak Kullanın

Android işletim sistemine sahip bir telefon kullanıyorsanız, GSM operatörlerine bağlı internet paketinizi diğer cihazlarda kullanmak üzere dağıtabilir, telefonunuzu bir modem haline getirebilirsiniz. Bir anlamda Wireless modemler şeklinde sinyal yayan bir cihaza dönüşen telefonunuz ile paketiniz ve limitler ölçüsünde interneti paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Android Telefon Nasıl Modem Yapılır?

Aşağıda yer alan görseller ile cihazınızda bulunan menüler arasında ufak farklılıklar bulunabilir. Ancak menüler ve uygulama açısından görselleri takip ederek internet paketinizi paylaşabilirsiniz. İlk olarak Menü tuşuna basarak “Ayarlar“a girin ve açılan ekranda “Kablosuz” kısmına tıklayın. “Bağlanabilir ve Taşınabilir Wi-Fi Alanı” alanına girdikten sonra “Taşınabilir Kablosuz Ortak Erişim Noktası“na tıklayın.

android modem olarak kullanma

Açılan ekranda aşağıda ki görselde de görebileceğiniz gibi Ağ SSID’si kısmına ağın görünür ismini, güvenlik türüne WPA2-PSK ve şifre kısmına da 8 karakterden az olmamak kaydıyla parolayı girin. İlgili ayarları tamamlandıktan sonra Kaydet’e basın ve internet paketinizi paylaşılabilir hale getirin. Bu aşamadan sonra bilgisayarınızı, tabletinizi ya da diğer telefonları, belirlediğiniz Ağ SSID’sine bağlayarak internete girebilirsiniz.

android modem olarak kullanma 2 android modem olarak kullanma 3

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Android Telefonu Modem Olarak Kullanma (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.