Android Telefonu Satmadan Önce Yapılması Gerekenler

Sponsorlu Bağlantılar

Telefonu Satmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde kullanılan akıllı telefonlar, yüklenen uygulamalar ya da yapılan işlemler gereği pek çok kişisel veriyi depolamak durumunda kalıyor. Telefonunuzu değiştirmek istediğinizde ya da bir başkasına satacağınızda, Android cihazınızda bazı hususlara dikkat etmeniz gerekir. Bu hususlar hem kişisel bilgilerinizin korunması hem de güvende olması açısından önemlidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Android Cihazı Satmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

Genellikle kullanıcıların büyük kısmı bu hususa dikkat ediyor olsa da bazen SIM Kart, telefonda unutulabiliyor. Her ne kadar GSM operatörü aracılığıyla iptal edilebiliyor olsa da içinde ki numaralar ve mesajların görüntülenmemesi için SIM Kartınızı çıkarmayı unutmayın.

telefonu satmadan önce

Yine verileri depolamak için kullandığınız SD Kartı bir anlaşma yok ise telefonunuzda bırakmamaya dikkat edin. Fakat SD Kartla birlikte aygıtınızı satmış iseniz, içindeki verileri tamamen silmeniz yararlı olacaktır.

kisisel verileri temizleme

Uzmanlar tarafından da tavsiye edildiği şekli ile Android cihazlarınızı birkaç kez arka, arkaya fabrika ayarlarına çevirmek yararlı olacaktır. Tüm verileri kalıcı olarak silseniz de bir yerlerde geri yükleme ile veriler geri getirilebiliyor. Bu açıdan birkaç kez format atmak verilerin güvende kalması açısından önemlidir.

Son aşamada ise başta Google Hesap Ayarları olmak üzere Ayarlama Verileri, Yüklenmiş Uygulamalar, Müzik, Fotoğraf ve Kullanıcı Bilgilerini silmeyi unutmayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Android Telefonu Satmadan Önce Yapılması Gerekenler İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.