Android Telefonum Nerede? Kayıp Telefonu Bulma (Resimli Anlatım)

Android akıllı telefonunuz kaybolduğunda yada çalındığında telefonunuzun nerede olduğunu öğrenmek, telefona uzaktan erişim sağlamak, telefonu çaldırmak yada sıfırlamak için yapmanız gerekenleri anlatıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Android Cihazım Nerede?

Apple ürünlerini kullanan kullanıcılara sunulan “iPhone’umu Bul” benzeri bir uygulamaya sahip olan Android cihazınızı, Google hesabınız ile ilişkilendirmeniz durumunda cihazınızın nerede olduğunu bulabilir, uzaktan erişim sağlayarak cihazınızı kilitleyebilir ya da verilerin güvenliği için cihazı silebilirsiniz. Ancak cihazınızın çalındığına inanıyorsanız bu uygulama dışında mutlaka kolluk kuvvetleri ile iletişime geçmeyi unutmayın.

Sponsorlu Bağlantılar

android-cihaz-yoneticisi

Android Kayıp Telefon Nasıl Bulunur?

Android cihazınızı kaybetmeniz ya da çaldırmanız durumunda takip edebilmek için Android Cihaz Yöneticisini aktif hale getirmeniz gerekir. Android aygıtınızda bulunan cihaz yöneticisini açmak için uygulamalar menüsünde bulunan Google Ayarları’na girin. Açılan menüde Android Cihaz Yöneticisine tıklayın.

  • Bu cihazın konumunu uzaktan belirle; Cihazınızın o anki konumunu belirlemek için kullanabilirsiniz. Aktif hale getirmek için “bu cihazın konumunu uzaktan belirle” seçeneğine tıklayın.
  • Uzaktan kilitleme ya da fabrika ayarlarına sıfırlamaya izin ver; Cihaz yöneticisini ekranı görüldüğünde metni okuyarak onaylamanız durumunda Android cihazınızı uzaktan erişerek sıfırlayabilir ya da kilitleyebilirsiniz.

Cihazınıza web üzerinde erişim sağlamak için bu sayfaya girin ve Google hesabınızı kullanarak oturum açın. Kilitleme ve Silme Özelliğini Ayarla seçeneğine tıklayın. Google hesabınıza bağlı mobil cihaza bildirim göndermek için Gönder’e tıklayın ve Android cihazınızda bulunan bildirimi açın. Yukarıda belirtmiş olduğumuz ayarlamaları yaptıktan sonra cihazınıza web’den erişim sağlayabilirsiniz.

android telefon bulma

Cihazınızı kaybetmeniz ve konumunu belirlemek istemeniz durumunda web üzerinde oturum açarak Android Cihaz Yöneticisini kullanın ve harita üzerinde yaklaşık konumu ile son olarak ne zaman kullanıldığını takip edin.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Android Telefonum Nerede? Kayıp Telefonu Bulma (Resimli Anlatım)” İçin 6 Cevap

  1. AVG antivirüs uygulaması telefonunuzda yüklü ise ve kayıp durumu için gerekli işlemleri yaptıysanız bulabilirsiniz. Yada telefonunuzun GPS i açıksa belki polis size yardımcı olabilir.

Android Telefonum Nerede? Kayıp Telefonu Bulma (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.