Android ve iOS’da Chrome Geçmişini Silme (Resimli Anlatım)

Android cihazlarınızda ve iOS cihazlarınızda kullandığınız Google Chrome tarayıcınızın göz atma geçmişini nasıl sileceğinizi bilmiyorsanız aşağıdaki adımları uygulamalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Mobil Cihazlarda Geçmişi Temizleyin

Google, Chrome tarayıcısı ile bilgisayarlarda sunduğu tüm özellikleri mobil cihazlar üzerinde de sunuyor. iOS veya Android işletim sistemine sahip cihazınızda göz atma geçmişiniz ve ziyaret ettiğiniz siteleri, bilgisayar sürümünde olduğu gibi kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Göz atma geçmişinize ulaşmak için arama – adres çubuğuna “chrome:history” yazmanız yeterli olacaktır. Bu menüde tüm göz atma geçmişinizi görebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Android için Chrome Göz Atma Geçmişini Temizleme

Android işletim sistemine sahip cihazınızda göz atma geçmişinizi temizleyerek site verilerini, otomatik doldurma bilgilerini ve diğer arşiv bilgilerinizi silebilir birkaç adım ile temizleyebilirsiniz.

android göz atma geçmişi

android geçmişi temizleme

Bu işlemi yapmak için cihazınızda Google Chrome’u açın ve Chrome Menüsü > Ayarlara tıklayın. Açılan ekranda Gelişmiş > Gizlilik yolunu izleyin ve “Göz Atma Verilerini Temizle” butonuna basın. Bu işlem sonucunda tüm göz atma verileriniz temizlenmiş olacaktır.

Android için Chrome indir;

Chrome Tarayıcı - Google - Android
Android için Resmi İnternet Tarayıcı Uygulaması

İOS için Chrome Göz Atma Geçmişini Temizleme

Android cihazlarınızda olduğu gibi iOS işletim sistemine sahip cihazlarda da Chrome göz atma geçmişini benzer adımlar ile temizleyebilirsiniz. Sırasıyla Chrome Menüsü > Ayarlar > Gizlilik yolunu izleyin ve açılan ekranda temizlemek istediğiniz veri türlerini belirleyerek “Temizle” butonuna tıklayın.

iOS için Chrome indir;

Chrome - iOS
iPhone, iPad, iPod touch için Web Tarayıcı Uygulaması
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Android ve iOS’da Chrome Geçmişini Silme (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.