Android ve iPhone’da Otomatik Açılan Facebook Videolarını Kapatma (Resimli Anlatım)

Android cihazlarınızda ve iOS cihazlarınızda otomatik olarak açılan Facebook videolarını nasıl kapatacağınızı bilmiyorsanız buradan öğrenin.

Sponsorlu Bağlantılar

Kendiliğinden açılan Facebook videoları vasıl kapatılır?

Son zamanlarda Facebook’a girdiğinizde videoların otomatik bir şekilde sessiz olarak oynatıldığını görmeye başlamışsınızdır. Facebook’un videoları bu şekilde otomatik olarak oynatması kotalı internet kullananların kotasının çabuk bitmesine neden olur. Özellikle mobil internet kullanıcılarına sıkıntı yaratabilir. İsteğiniz dışında bütün videoların kendiliğinden bu şekilde oynatılması internet kotanızı kötü etkileyecektir. Peki bu durumdan nasıl kurtulacaksınız?

Sponsorlu Bağlantılar

Haber kaynağında yer alan ve otomatik olarak açılan videoları Android akıllı telefonlarınızda ve iPhone telefonlarınızda otomatik olarak açılmasını engelleyebilirsiniz. İsterseniz kapatabilir, isterseniz sadece WiFi açıkken otomatik oynatılmasını seçebilir veya isterseniz kapalı ise açık hale getirebilirsiniz.

Şimdi bunu nasıl yapacağınızı anlatalım;

facebook otomatik video oynatma

Android telefonlarda otomatik video oynatmayı kapatma

İlk önce Facebook uygulamasını açın ve uygulamadan Ayarlar seçeneğine gidin. Aşağıdaki resimdeki gibi karşınıza ayarlar gelecek. Buradan “Video Otomatik Oynatımı” seçeneğine girin.

facebook otomotik video oynatma

Bu defa karşınıza aşağıda gördüğünüz gibi 3 seçenek gelecek. Buradan ister kapatabilir, ister açabilir, isterseniz de sadece WiFi için açık yapabilirsiniz.

facebook otomotik video oynatma2

iPhone ve iPad için otomatik video oynatmayı kapatma

iPhone telefonunuzun veya iPad tabletinizin iOS ayarlarına gidin. Ayarladan Facebook’a girin. Aşağıdaki resimdeki gibi ayarlar sayfası gelecek. Burada yer alan Video kısmındaki “Otomatik oynat” (Auto-play) seçeneğine dokunun ve seçeneklerden istediğinizi tercih edin.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Android ve iPhone’da Otomatik Açılan Facebook Videolarını Kapatma (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.