Android’de Ekran Videosu Nasıl Çekilir? (Resimli Anlatım)

Android akıllı telefonlarınızda ekran videosu çekmek için yapmanız gerekenleri ve kullanmanız gereken ekran videosu çekme uygulamalarını anlatıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Ekran Videosu Kaydetme

Android işletim sistemine sahip cihazlarınızda menü + aç/kapa tuşunu kullanarak ekran görüntüsü alabiliyoruz. Fakat ekran videosu çekmek istediğimizde biraz daha farklı bir yol kullanmamız gerekiyor. Telefonunuzda oynadığınız bir oyun ya da bir programın tanıtımı için video çekmek istediğinizde harici bir kaynak yerine doğrudan Android ekranını kullanarak kayıt yapabilirsniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Android’de Ekran Videosu Nasıl Kaydedilir?

Cihazınızda ekran videosu çekebilmek için Root erişim izninin alınmış olması gerekir. Cihazınızı nasıl Rootlayacağınızı diğer yazılarımızda bulabilir ya da doğrudan cihazınıza uygun bir yöntem kullanabilirsiniz.

Bkz: Android Root Yapma

Ancak Root yapmanın aygıtı garanti kapsamı dışında bırakabileceğini ve geri dönülmeyecek sorunlara yol açabileceğini unutmayın.

Rootlu cihazınızda ekran videosu kaydetmek için Screencast isimli uygulamayı kullanabilir ya da SCR Screen Recorder uygulamasını tercih edebilirsiniz.

Screencast Uygulaması İle Ekran Videosu Çekme

Screencast uygulamasını indirdiğinizi varsayarsak uygulamayı kurduktan sonra açın ve sağda yer alan dişli çark benzeri simgeye tıklayarak ayarlara girin.

android-ekran-video-cekme

Gerekli ayarları telefonunuza göre yapılandırdıktan sonra uygulamanın ana ekranına dönün ve solda yer alan sekmeye girerek video kaydetmeye başlayın.

android-ekran-video-cekme-2

Video çekme işlemini tamamladığınızda bildirimlerde yer alan Screencast ismine tıklamanız yeterli olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Android’de Ekran Videosu Nasıl Çekilir? (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.