Android’den Windows Phone’a Geçiş Nasıl Yapılır?

Android işletim sisteminden Windows Phone işletim sistemine geçmek isteyenler için bir geçiş rehberi.

Sponsorlu Bağlantılar

Android’den Windows Phone’a Geçişler Başladı

Şimdiye kadar satın aldığımız cihazımızın mobil işletim sistemi Android ise Android olarak kullanmaya devam etmek zorunda idik. Ama artık böyle bir zorunluluğumuz yok. Takip edenler haberdar olmuştur. Bir süre önce Google, iOS’tan Android’e geçiş rehberi yayınlamıştı. Bu durum artık Windows Phone içinde geçerli. Çünkü Android kullanıcılar isterlerse mobil işletim sistemlerini Windowss Phone yapabilirler.

Sponsorlu Bağlantılar

Android Cihazınızı Değil İşletim Sisteminizi Değiştirin

Android işletim sistemli cihazınızın işletim sistemini Windows Phone yapmak yapmak istiyorsanız bu o kadar da zor bir iş değil. Ama geçiş yapmadan önce verilerinizi güvenli bir şekilde aktarmalısınız. Yani Android cihazınızdaki mesajlarınızı, resimlerinizi, telefon rehberinizi ve diğer önemli verilerinizi güvenli bir ortama aktarma yapmanız gerekiyor. Bunun için basit birkaç yöntem söyleyeceğiz.

Android'den Windows Phone'a Geçme

Telefon Rehberini Kopyalayın

Android cihazınızdaki telefon rehberinizi “Verilerimi Aktar” isimli uygulama sayesinde herhangi bir Windows Phone cihaza veya hafıza kartına kopyalayabilirsiniz. Daha sonra işiniz bittikten sonrada rahatlıkla tekrar cihazınıza hafıza kartından kopyalayabilirsiniz.

Verilerimi Aktar Uygulamasını İndir Download

Verilerinizi Bilgisayarınıza Yedekleyin

İster Windows bilgisayarınız olsun isterse Mac bilgisayarınız olsun hiç önemli değil, bilgisayarınıza kuracağınız Welcome Home to Windows Phone isimli program ile Android cihazınızdaki verilerinizi kolay ve güvenli bir şekilde yedekleyebilirsiniz. Ayrıca rehber, mesaj ve dosyalarınızı aktarma yapabilirsiniz.

Windows İçin Welcome Home to Windows Phone İndir Download

MAC İçin Welcome Home to Windows Phone İndir Download

E-posta Hesabı Ekleme

Android'den Windows Phone'a Geçiş-1

Windows Phone’a geçecek olan Android kullanıcılar, e-posta eklemek isterlerse bu oldukça basit bir işlem. Windows Phone cihazlarından “Ayarlar” menüsüne girin. Buradan “E-posta+Hesaplar” bölümünden de yeni bir hesap ekleyin. Karşınıza çıkan listede Google, Yahoo, Outlook gibi isimler göreceksiniz. Siz buradan Google seçeneğini seçmelisiniz.

Kişileri ve Takvimi El İle Aktarma

Takviminizi ve kişi listenizi otomatik değil de el ile aktarma isterseniz bunu yapmanın iki yöntemi var;

>>> Çevrimiçi kullandığınız hesabınızı Windows Phone cihazınız ekleyin. Böylece hesaptaki bilgileriniz otomatik olarak senkronize edilecektir. Outlook ve Google başta olmak üzere popüler birçok hesaplar için bunu yapmak mümkün. E-posta ekleme işleminin nasıl yapılacağını yukarıda anlattık.

>>> Windows Phone cihazınızda “Kişiler/Ayarlar” bölümüne gelin. Ekranın sağ tarafında “Daha fazla” seçeneğine dokunun. Buradan çıkan listedeki “SIM’den içeri aktar” seçeneğini seçin. Böylece telefon rehberiniz aktarılmış olacak.

Android'den Windows Phone'a Geçiş-2

Aynı işlemleri “Takvim”inizi aktarmak içinde kullanabilirsiniz. Bu işlemler için gerekli olan program iTunes programıdır.

Medya Dosyalarını Aktarma

Android cihazınızdaki müzik, video ve resim gibi medya dosyalarını Windows Phone cihazınıza aktarmak için kullanacağınız yöntem çok basit, OneDrive. Bu servisin bulut depolama hizmeti sayesinde medya dosyalarınızı güvenli olarak aktarabilirsiniz. Bu işlemi henüz Dropbox üzerinden yapmak mümkün değil. Ama önümüzdeki günlerde Dropbox servisi içinde bu işlem gerçekleştirilebilecek.

Android'den Windows Phone'a Geçiş-OneDrive

Windows Phone İçin OneDrive İndir Download

Android İçin OneDrive İndir Download

Windows İçin OneDrive İndir Download

MAC İçin OneDrive İndir Download

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Android’den Windows Phone’a Geçiş Nasıl Yapılır?” İçin Bir Cevap

  1. bu yorumda nerede ve nasıl windows phone işletim sistemi yüklemesini göstermiyor sadece verileri nasıl yedekleme anlatıyor burda windows phone işletim sistemin rom yok ve nasıl yükleme yapılacak hiç bir dosya yok

Android’den Windows Phone’a Geçiş Nasıl Yapılır? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.