Apple ID (Apple Kimliği) Nasıl Bulunur?

Apple kullanıcılarının sahip oldukları Apple ID yada diğer bir deyişle Apple Kimliği bazı kullanıcılar tarafından unutulmaktadır. Bu gibi durumlarda Apple ID’nizi nasıl bulacağınızı öğrenin.

Sponsorlu Bağlantılar

Apple Kimliğini Bulma

Apple ürünlerinden birini kullanıyor ve bir Apple kimliğiniz olup olmadığını bilmiyor ya da var olan Apple kimliğinizi hatırlayamıyorsanız aşağıdaki adımları uygulayarak Apple ID’nize kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Fakat sizlere öncelikle Apple ID ( Apple Kimliği ) hakkında bazı bilgileri hatırlatmak istiyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Apple ID, Apple ile ilgili yapacağınız tüm işlemlerde kullanacağınız kimlik ya da kullanıcı adıdır. Bu kimlik ile iCloud hesabı oluşturabilir, iTunes Store’da alışveriş yapabilir ya da uygulama satın alabilirsiniz. Üstelik tek Apple kimliğine sahip olmak tüm verilerinizin tek ID altında derlenmesini sağlayacaktır.

Apple ID Unuttum, Ne Yapmalıyım?

Apple ID (Apple Kimliği) unutmanız ya da kaybetmeniz durumunda resmi site üzerinden kimliğinizi tekrar bulabilirsiniz. Bunun için ilk olarak Apple Kimliğim’e gidin ve “Apple Kimliğinizi Bulun” sekmesine tıklayın.

apple kimliği

İkinci adımda açılan sekmede Adınız, Soyadınız, e-posta adresiniz ve Apple kimliği oluşturmak için daha önce kullanmış olabileceğiniz e-posta adreslerinizi girin ve işlemi tamamlayın. Hiçbir Apple ID olmaması durumunda yeni bir kimlik oluşturabilir ya da Apple ID’nizi bulmanız durumunda e-posta alma ve güvenlik soruları seçeneklerinden birini seçerek parola sıfırlama işlemi yapabilirsiniz.

apple kimliği bulma

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Apple ID (Apple Kimliği) Nasıl Bulunur? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.