Apple ID (Apple Kimliği) Nasıl Değiştirilir?

Apple ID yani Apple Kimliği kullanıcılar tarafından değiştirilmek istenebilir. E-posta hesabının değiştirilmek istenmesi gibi durumlarda Apple ID’nizi nasıl değiştireceğinizi öğrenin.

Sponsorlu Bağlantılar

Apple ID Değiştirme – Yenileme

Apple Kimliği, Apple destekli cihazınızın ürünler ile senkronize olmasını ve yaptığınız işlemlerin kimlik üzerine kayıt olmasını sağlamaktadır. Apple Kimliğinizi, mail adresinizi değiştirmek zorunda kaldığınızda ya da farklı bir e-posta adresi kullanmak istediğinizde değiştirebilirsiniz. Genellikle Apple ID aynı zamanda Apple ID hesabınızın birincil e-posta adresi olarak belirlenir.

Sponsorlu Bağlantılar

Size özel olarak belirlenmiş Apple Kimliğinizi bir başka Apple hesabında kullanılmamak kaydıyla yeni bir adres ile güncelleyebilirsiniz. Üstelik standart e-posta hesapları dışında Apple tarafından sunulan @icloud.com, @me.com ve @mac.com gibi uzantıları da tercih edebilirsiniz.

Apple Kimliği Nasıl Değiştirilir?

Apple kimliğinizin aktif olduğu bütün hizmetlerden çıkış yapın. (iCloud, iTunes, App Store ve FaceTime vb). İkinci adımda “Apple Kimliğim” sayfasına gidin ve “Apple Kimliğinizi Yönetin” sekmesini seçerek bilgileriniz ile giriş yapın.

apple id değiştirme

Açılan ekranda “ Apple Kimliği ve Birincil E-Posta” sekmesinin yanında yer alan düzenle seçeneğine tıklayın. Buraya yeni Apple ID’niz olacak e-posta adresini girin ve doğrulama mailinin gelmesini bekleyin. Mail adresinize gelen doğrulama e-postasını onayladıktan sonra yeni Apple ID’nizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

apple id düzenleme

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Apple ID (Apple Kimliği) Nasıl Değiştirilir? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.