Apple ID (Apple Kimliği) Nasıl Oluşturulur? Apple ID Oluşturma

Apple ürünlerinden faydalanmak ve Apple servsilerini kullanabilmek için olmazsa olmaz şartlarından birisi de Apple Kimliği yani Apple ID oluşturmaktır. Apple Kimliğini nasıl oluşturacağınızı anlatıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Apple ID

Apple ürünlerinden tam olarak faydalanmak ve Apple servislerini kullanabilmek için yeni bir Apple Kimliği oluşturmanız gerekir. Apple Kimliği ( Apple ID ) kullanarak dilerseniz iTunes Store ya da App Store’da alışveriş yapabilir ya da diğer Apple servislerine ait bilgilerinizi tek hesap üzerinde barındırabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Apple Kimliği (Apple ID) Oluşturma

Yeni bir Apple kimliğini doğruda Apple’ın resmi sitesinden ya da iTunes üzerinden oluşturabilirsiniz. Apple resmi sitesine giriş yaptıktan sonra sağ alt köşede yer alan “Apple Kimliği Oluşturun” yazısına tıklayın. Açılan ekranda Ad – Soyad, E-Posta, Doğum Tarihi, Kurtarma E-Postası ve Şifre gibi ilgili alanları doldurup Apple kimliği oluştur yazısına tıklayın.

Apple ID oluşturma

Apple Kimliğinizi doğrulamak için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecek ve bağlantıyı onayladığınızda aşağıda ki görselde de gördüğünüz gibi bir onay ekranı ile karşılaşacaksınız. Gerekli tüm onayları tamamladığınızda iTunes başta olmak üzere tüm Apple servislerinde belirlediğiniz Apple Kimliğini kullanabilirsiniz. Dilerseniz bu işlemi iTunes üzerinde de aynı aşamaları uygulayarak tamamlayabilirsiniz.

apple id onay sayfası

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Apple ID (Apple Kimliği) Nasıl Oluşturulur? Apple ID Oluşturma İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.