Apple ID (Apple Kimliği) Nedir? Ne İşe Yarar?

Apple ID yada Apple Kimliği özellikle yeni Apple kullanıcıları tarafından merak edilen bir kavramdır. Bizde Apple ID nedir ve Apple ID ne işe yarıyor sorularına cevap veriyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Apple ID (Apple Kimliğ) Kullanımı

Apple kullanıcıları için yeteri kadar ilgili olmamaları durumunda Apple ID ya da Apple Kimliği kafa karıştırıcı bir sorun haline gelebilir. Apple kimliği, Apple ile ilgili yapacağınız tüm işlemlerde geçerli olan ve işlemler için kullanacağınız kullanıcı adı olarak tanımlanabilir. Örneğin iTunes Store ya da herhangi bir Apple servisi için hesap oluşturmak istediğinizde size özel bir Apple ID’de oluşturulacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Apple kimliği, şirket tarafından sunulan tüm servislere erişim sağlamanıza yardımcı olur. Bir defaya mahsus olmak üzere oluşturacağınız Apple ID ile tüm servisleri dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Örneğin Apple kimliği ile App Store, Apple Geliştirici Programları, Apple TV, FaceTime, iChat ve iCloud gibi servisler tamamen size özel olacaktır.

apple id kullanımı

Apple Kimliğini Neden Almalıyım?

Yukarıda da söz ettiğimiz gibi Apple servislerini kullanabilmeniz ve bu servislerde yaptığınız işlemlerin kayıtlı olabilmesi için Apple kimliğini kullanmanız gerekir. Örneğin iTuness Store ya da App Store üzerinde yapacağınız değişiklikler ve satın almalar Apple ID altında yalnızca size özel olarak kayıtlı tutulacaktır.

apple id oluşturma

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Apple ID (Apple Kimliği) Nedir? Ne İşe Yarar? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.