Apple ID (Apple Kimliği) Parolamı Unuttum, Parola Sıfırlama ve Değiştirme (Resimli Anlatım)

Apple ID parolanızı unuttuğunuz zaman parolanızı sıfırlamak yada güvenlik açısından Apple Kimliğinizin parolasını değiştirmek isteyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Apple ID Parola Sıfırlama

Apple ID yani Apple kimliğinizi unutmanız ya da parolanızı sıfırlamak istemeniz durumunda Apple Kimliğim sayfası üzerinden çok hızlı bir şekilde bu işlemi tamamlayabilirsiniz. Aşağıda sizler için resimli anlatım ile sunduğumuz parola sıfırlama rehberinden yardım alabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Apple ID – Parolamı Unuttum Ne Yapmalıyım?

İlk olarak “Apple Kimliğim” sayfasına girin ve burada resimde de görebileceğiniz gibi “Parolanızı Sıfırlayın” bağlantısına tıklayın

İkinci adımda size ait olan Apple ID’nizi yani e-posta hesabınızı girin ve ileriyi seçin. Apple kimliğinizi hatırlamamanız ya da unutmanız durumunda “Apple Kimliğinizi Bulun” sekmesini seçerek Apple ID’nizi öğrenebilirsiniz.

apple kimliğim

Apple ID’niz ile giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekranda parola sıfırlamak için üç seçenek olduğunu göreceksiniz. Bu seçeneklerden ilki “Güvenlik Sorularını” kullanarak sıfırlama, ikincisi e-posta hesabınızı kullanarak kimlik doğrulama ve üçüncüsü ise daha önce ayarlamış olmanız durumunda iki aşamalı kimlik doğrulama ile parola sıfırlamadır.

apple id

Güvenlik Soruları ile Parola Sıfırlama

Güvenlik soruları ile parola sıfırlamak ve kimliğinizi doğrulamak istiyorsanız bu seçeneği seçtikten sonra doğum tarihinizi girin ve ileri diyerek karşınıza çıkan ekranda güvenlik sorularını yanıtlayın. İşlemi başarı ile tamamlamanız durumunda yeni parolanızı belirleyebilirsiniz.

E-Posta Hesabı ile Kimlik Doğrulama

E-Posta hesabınız ile kimlik doğrulamak isterseniz bu seçeneği seçip ileriyi tuşlayın ve e-posta hesabınıza kurtarma e-postasının gelmesini bekleyin. Gelen sıfırlama bağlantısını kullanarak parolanızı sıfırlayabilirsiniz.

e-posta ile kimlik doğrulama

İki Aşamalı Kimlik Doğrulama

Daha önceden bu seçeneğini aktif etmişseniz kurtarma yöntemi olarak seçerek parolanızı sıfırlayabilirsiniz. Açılan ekranda kurtarma anahtarınızı girin ve güvendiğiniz bir aygıta doğrulama kodu gönderin. Doğrulama kodunu ilgili alana girdikten sonra parolanızı sıfırlayabilirsiniz.

iki aşamalı kimlik doğrulama

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Apple ID (Apple Kimliği) Parolamı Unuttum, Parola Sıfırlama ve Değiştirme (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.