Apple Sıvı Hasarlı iPhone’ları Geri Alıyor!

Sponsorlu Bağlantılar

Sıvı Temasına Maruz Kalan iPhone’lar Kabul Edilecek!

Apple tarafından bütün iPhone kullanıcılarını sevindirecek bir haber geldi. iPhone’u sıvı ile temas eden yada temas etmeyip de ileride böyle bir şey ile karşılaşacak olan kullanıcılar için iPhone değişim programı yenilendi. Bundan böyle sıvı temasına maruz kalan iPhone’lar da geri alınacak.

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone Yeniden Kullanım ve Geri Dönüşüm Programı”Apple tarafından geçtiğimiz aylarda Amerika’da ve bazı Avrupa ülkelerinde kullanıma girmişti. Bu güncelleme ile birlikte daha önceleri sıvı temasına maruz kalan cihazlarda değişim programından faydalanabilecek.

Su yada sıvı teması sonucu arızalanan iPhone‘ların da bu programa dahil edildiğini duyuran 9to5mac isimli site bu haberi Apple çalışanlarına dayandırdı. Daha önceleri Apple’ın böyle bir uygulaması yoktu.

sıvı iphone

Apple tarafından daha önce kabul edilen telefonlar kontrol ediliyordu ve cihazın içerisine sıvı girip girmediği gizli “sıvı temas göstergesi” ile kontrol ediliyordu. Gösterge kırmızıyı işaret edince Apple iPhone’a sıvı temas ettiğini tespit ediyordu ve kabul etmiyordu.

Yenilenen geri dönüşüm programı kapsamında sıvı hasarlı cihazlar kabul edilecek ama bu defa da aşırı hasarlı iPhone’lar kabul edilmeyecek. Şunu da hatırlatalım; sıvı hasarlı bir iPhone normal iPhone geri alım bedelinde yaklaşık 120 dolar daha düşük olacak.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Apple Sıvı Hasarlı iPhone’ları Geri Alıyor! İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.