Apple’ın Akıllı Saati – Apple Watch Teknik Özellikleri, Fiyatı ve Satış Tarihi

Apple, dün düzenlediği etkinlikte sadece iPhone akıllı telefonlarını değil kendi akıllı saatini de tanıttı. Birçok yeni özelliğe sahip bu saatin ismi Apple Watch. İşte Apple Watch hakkında herşey…

Sponsorlu Bağlantılar

Bir Akıllı Saatte Apple’dan

Dün Apple’ın düzenlediği etkinlikte sadece iPhone 6 ve iPhone 6 Plus tanıtılmadı. Bunların yanı sıra Apple kendi akıllı saatini de tanıttı. Apple Watch ismini verdiği bu akıllı saatin isminin iWatch olmasını tercih edenlerde yok değil. Apple Watch akıllı saatin sağ tarafında “Ana Ekran” tuşu bulunmakta. Bu ana ekran tuşu yuvarlak olup dönebiliyor. Hatırlarsanız Samsung akıllı saatlerde bu tuş ön bölümde bulunmakta.

Sponsorlu Bağlantılar

Ana ekran tuşunun diğer görevleri ise yakınlaştırma yapmak, uygulamalar arasında gezinmek ve saat/tarih ayarlamak. Apple Watch akıllı saatin ekranı ekrana gelen darbeleri ayırma özelliğine sahip. Yani ekrana dokunuyor musunuz yoksa vuruyor musunuz bunu ayırt edebiliyor. Apple’ın be akıllı saatinin ekranını isterseniz kendinize göre özelleştirebiliyorsunuz. Apple Watch akıllı saatin en dikkat çekici özelliği değiştirilebilir kayışları. İstediğiniz renkteki saat kayışını beğenip değiştirebilirsiniz.

Diğer akıllı saatler gibi Apple Watch akıllı saatti de sağlık ve spor uygulamalarına öncelik vermiş durumda. Örneğin akıllı saatin arka bölümünde kalp ritm sensörü bulunmakta. Ayrıca yakılan kaloriyi ve atılan adımları hesaplayabiliyor. Bu akıllı saatin en önemli özelliklerinden birisi de kablosuz bir şekilde ödeme yapabiliyor olmanız. Apple’ın kendi ödeme sistemi olan Apple Pay sayesinde akıllı saatinizi ödeme noktasına yakınlaştırarak kredi kartınız ile ödeme yapabiliyorsunuz.

Apple Watch akıllı saatin ekranı aynı gün tanıtılan iPhone 6 Plus akıllı telefonun ekranı ile aynı. Safir ekran. Dolayısıyla ekranın çizilmesi çok zor. Bu akıllı saatin şarj etmek için arka bölümde bulunan iki adet yuvarlak bölüm kullanılmakta. Apple Watch akıllı saat iPhone 5 ve üzeri akıllı telefonlar ile uyumlu çalışabilmekte. Ama iPhone 4S, iPhone 4 gibi alt model iPhone akıllı telefonlar ile uyumlu çalışmamakta. Apple Watch akıllı saatin 2015 yılının ilk aylarında satışa çıkacağı belirtildi.

Apple Watch Foto Galeri

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Apple’ın Akıllı Saati – Apple Watch Teknik Özellikleri, Fiyatı ve Satış Tarihi İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.