Avast Free Antivirus Nasıl Kullanılır?

Avast Free Antivirus programını özellikle yeni kullanmaya başlayanlar için faydalı olabilecek bu kullanım rehberine göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Avast Free Antivirüs Kullanım Rehberi

Ücretsiz olarak sunulan bir güvenlik yazılımı olmasına karşın benzerlerine oranla çok daha gelişmiş koruma özellikleri sunan Avast Free, kapsamlı menüleri, Türkçe arayüzü ve basit kullanımı ile dikkat çekiyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Programı bilgisayar indirip kurduktan sonra aşağıda gördüğünüz görselde bir ekranın sizi karşılaması gerekiyor. Bu ekran üzerinde oldukça şık ve basit menüler ile tüm güvenlik özelliklerine ulaşabiliyorsunuz.

avast kullanımı 1

Yine giriş ekranında bulunan Tarayıcı Temizliği seçeneğinden tarayıcınızın geçmişini silebilir, çerezleri vs. temizleyebilirsiniz.

Avast Free Antivirus tarayıcı temizliği

Güvenlik duvarı seçeneğinden ise güvenlik duvarını aktifleştirebilir yada devre dışı bırakabilirsiniz.

Avast Free Nasıl Kullanılır?

Bir antivirüs programından beklenen en önemli şey virüs taramasının sorunsuz bir şekilde yapılmasıdır. Bu konuda oldukça kapsamlı özellikler sunan Avast, Giriş bölümünde bulunan Tara sekmesi altında Şimdi Tara, Hızlı Tarama, Kapsamlı Tarama gibi seçenekler sunuyor.

Avast Free Antivirus tarama

Hızlı Tarama ile ortalama 5- 10 dakika içerisinde tüm tarama işlemi tamamlanırken, Kapsamlı Tarama’da tüm dosyalar denetlenerek kötü amaçlı yazılım olup olmadığı aranıyor.

Yine Güvenlik bölümüne girdiğinizde bilgisayarınızda bulunan yazılımların güncel olup olmadığı hakkında bilgi veriliyor. Software Updater bölümünden yazılım güncellemesi yapabilirsiniz.Bu menü altında dilerseniz programları hızlı ve otomatik güncelleyebilir dilerseniz doğrudan yükleyici sitesine gidebilirsiniz.

avast kullanımı 2

Avast Free Antivirus İndir

avast! Free Antivirus
Türkçe ve Ücretsiz Antivirüs Programı
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Avast Free Antivirus Nasıl Kullanılır? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.