Başka Bir Tarayıcıdan Chrome’a Yer İşaretlerini ve Ayarları Alma (Resimli Anlatım)

Diğer internet tarayıcılarında Google Chrome tarayıcınıza yer işaretlerinizi ve diğer ayarlarınızı aktarmanız çok kolay. Tek bir tıklama ile bütün verileriniz Chrome’a aktarılıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Diğer Tarayıcılardaki Verilerinizi Chrome’a Aktarın

Henüz Google Chrome kullanıcısı değilseniz ya da bir başka tarayıcıda bulunan verilerinizi Google Chrome’a aktarmak istiyorsanız ilk kurulum ekranında aktarım işlemini yapabilirsiniz. Hali hazırda kullanmakta olduğunuz tarayıcıda bulunan verileri ya da favorileri tek, tek aktarmak yerine tek bir tık ile aktarabileceğinizi biliyor muydunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Yer İşaretleri ve Ayarlar Chrome’a Aktarma

Aşağıdaki adresten Google Chrome’u indirdiğinizde daha önce kullanmış olduğunuz tarayıcıda bulunan tarayıcı geçmişi, ana sayfa, kişisel veriler ve yer işaretleriniz otomatik olarak seçmeniz durumunda Google Chrome’a aktarılacaktır. Fakat farklı bir tarayıcıdan kurulum sonrasında verilerinizi aktarmak istediğinizde aşağıda ki işlemleri uygulamanız yeterli olacaktır.

chrome yer işaretlerini aktarma

İlk olarak açık olan diğer tarayıcıları kapatın ve Google Chrome’u açın. Daha sonra sağ üst köşede yer alan Chrome Menüsü ( Ayarlar ) sekmesine tıklayın ve açılan sayfada “Yer İşaretlerini” seçin. Karşınıza çıkan pencerede “Yer İşaretleri ve Ayarları İçe Aktar”a tıklayın. Açılan iletişim kutusunda içe aktarmak istediğiniz verilere ilişkin kutulardan dilediğinizi seçin ve “İçe Aktar’a” tıklayın.

İnternet Explorer yada Mozilla Firefox‘u seçip “İçe Aktar” diyerek bütün yer işaretleri ve ayarları Chrome’a aktarabilirsiniz. İsterseniz başka tarayıcınızdan indirmiş olduğunuz HTML dosyası şeklinde yer işaretlerinizi de seçerek Chrome’a aktarabilirsiniz.

chrome yer işaretleri ve ayarları içe aktarma

Bu işlem sonucunda seçtiğiniz tüm bilgiler diğer tarayıcılardan Google Chrome’a sorunsuz bir şekilde aktarılacaktır.Henüz Google Chrome kullanmaya başlamadıysanız aşağıda linkleri kullanın.

Google Chrome İndirin

Google Chrome
Popüler İnternet Tarayıcı
Google Chrome - Mac
Mac İçin Chrome Popüler İnternet Tarayıcısı
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Başka Bir Tarayıcıdan Chrome’a Yer İşaretlerini ve Ayarları Alma (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.