Bilgisayar Performansını Artıran Programlar

Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarı Hızlandıran Programlar

Zaman içerisinde kullanıma, yüklenen program ve oyunlara bağlı olarak bilgisayarınız hantallaşabilir. Üstelik yalnızca yazılım olarak değil harici olarak da bilgisayarınız etkileyen bazı unsurlar bulunmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Fakat sizin ikinci planda kalan sorunları çözdüğünüzü düşünerek bu yazımızda yalnızca bilgisayar performansını artıran programlar hakkında bilgiler sunacağız.

pc bilgisayar hızlandırma

Bilgisayar Performansını Artıran Programlar Nelerdir?

Öncelikle bilgisayarınızda harici bir program kullanmadan Windows’un varsayılan programlarına göz atmanızda fayda var. Disk hatalarını denetlemek, diski birleştirmek ya da kayıt defteri hatalarını düzenlemek yararlı adımlar olacaktır. Fakat bu adımlarda istediğiniz sonucu alamıyorsanız harici programlara göz atmanızda fayda var.

Wise Disk Cleaner Free
Gereksiz Dosyaları Silme ve Kayıt Defterini Temizleme Programı

Ayrıca disk birleştirme konusunda en Türkçe ve ücretsiz programlardan olan Smart Defrag, Auslogics Disk Defrag ve Defraggler programlarını da kullanabilirsiniz.

Smart Defrag
Disk Performansınızı Artırma ve Sabit Disk HIzlandırıcı
Auslogics Disk Defrag Free
Disk Birleştirme Programı
Defraggler
Ücretsiz Disk Dosya Birleştirme Programı

Wise Disk Cleaner-3

Slow PC Fighter bilgisayarınızın eskiye oranla çok daha hızlı hale gelmesini, bilgisayar hatalarının denetlenmesini sağlamaktadır. Üstelik bilgisayarınızda gereksiz yere işlemci kullanan ve hantallaştıran tüm sistem kayıtları Slow PC Fighter ile temizlenecektir.

SLOW-PCfighter
Bilgisayar Performans Artırıcı

slow pc fighter nedir

Yine bilgisayar performansını artırmak amacıyla kullanabileceğiniz bir diğer program TuneUp Utilities’tir. Program bilgisayarınızı kapsamlı bir tarama sonucunda optimize ederek daha yüksek performans almanızı sağlıyor.

TuneUp Utilities
Bilgisayar Hızlandırma Programı

Program üzerinde bulunan Turbo Mod ile arka planda çalışan gereksiz uygulamaları sonlandırabilir, gerçek zamanlı optimizasyon sağlayabilirsiniz. Ayrıca sistemsel hatalarda TuneUp Utilities’in kısa sürede hataları giderdiğini görebilirsiniz.

TuneUp Utilities indir

SuperRam isimli program da bilgisayar performansını gözle görülür derecede artıran programlardan birisidir. SuperRam programı bilgisayarınızdaki Ram üzerinde optimizasyonlar yapar ve işlemler için yer açar.

SuperRam
Bilgisayar Performansını Artırma (RAM Optimizasyonu) Programı

SuperRam-1

Son olarak CCleaner programını kullanmanızı öneririz. CCleaner programı özellikle kayıt defteri girdilerini temizleyerek bilgisayarınızı hızlandırmaktadır.

CCleaner
Türkçe ve Ücretsiz Sistem Hızlandırma Programı
CCleaner

CCleaner

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Bilgisayar Performansını Artıran Programlar İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.