Bilgisayara Android Nasıl Kurulur?

Sponsorlu Bağlantılar

Android 4.3 işletim sistemini bir an önce kullanmak isteyenlere müjde geldi. Ancak isterseniz pek heyecanlanmayın çünkü düşündüğünüz gibi mobil cihazlara ve tabletlere değil de bilgisayarlara geliyor. x86 Android ile kullandığınız mobil işletim sistemi Android, bilgisayarlar ile çalışır duruma geliyor. Böylece Google Play’da ki uygulamaları ve oyunları herhangi bir bilgisayardan kullanabilmeniz mümkün oluyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Android işletim sistemini bilgisayarınıza yüklemeden önce dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Öncelikle bilgisayarınızın donanım özellikleri Android işletim sistemini destekliyor mu ona bakmalısınız. Bunu görmek için buraya tıklayarak listeden bakabilirsiniz.

Bilgisayara Android Nasıl Kurulur

Android işletim sistemini bilgisayarınız da içiniz rahat bir şekil de deneyerek kullanabilirsiniz. Bilgisayarınızı Android işletim sistemi olarak USB bellekten kullanmanın tadını çıkarın. Ardından PC’nizi bu USB çubuğundan başlatmanız gerekecek. Android 2.2’den 4.3 işletim sistemine kadar bütün Android sürümlerini tıklayarak indirebilirsiniz.

Bilgisayara Android Nasıl Kurulur 2

Android İşletim Sistemini USB Belleğe Kurma İşlemi

Ücretsiz bir araç olan UNetbootin ile Android işletim sistemini USB belleğinize kurabilirsiniz. Android işletim sisteminin sistem ihtiyaçları yeterince düşük olduğu için çok eski bir bilgisayarınızda bile denemeler yapabilirsiniz.

Android’in sistem gereksinimleri oldukça düşük, dolayısıyla onu eski bir bilgisayarda da deneyebilirsiniz. Android 4.3 dosyalarının USB belleğinizde kaplayacağı yer 200 MB, o yüzden sizlere 500 MB’lık bir bellek yetecektir. Ancak belleğinizin kapasitesi ne kadar çok olursa işletim sistemi o kadar hızlı çalışır.

Android işletim sistemini devamlı kullanmak isteyenler bilgisayarın sabit sürücüsü sayesin de sürekli kullanım gerçekleştirebilirler.

Uygulama Mağazasından Yüklemeler Yapabilirsiniz

Android işletim sistemini bağladığınız bilgisayara Google Play üzerinden uygulama ve oyunlar yükleyebilirsiniz. Ancak web mağazası, cihazınızda hangi uygulamaların çalıştığını denetlediğinden birçok klasik uygulamayı çalıştıramıyorsunuz.

VirtualBox İpuçları

VirtualBox kullananlar şu an üzülerek söylemeliyiz ki Android 4.3’ü kullanamıyorlar. Şu anki yapı, ağ desteği vermiyor ve çevrimdışı bir şekilde çalışıyor. Google’a oturum açamadığınız bir Android 4.3 ise pek işinize yaramıyor. Ancak Android’in eski sürümlerini kolayca VirtualBox’ta çalıştırabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Bilgisayara Android Nasıl Kurulur? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.