Bilgisayarda Programsız Ses Kaydı Yapma (Resimli Anlatım)

Windows 8 veya 8.1 bilgisayarlarda ses kaydı yapmak için herhangi bir programa ihtiyacınız. Sistemin kendi Ses Kaydecisi ile harika ses kayıtları yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Programsız Ses Kaydı Yapmak

Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarda ses kaydı yapmak için herhangi bir programa ihtiyacınız yoktur. Windows üzerinde varsayılan olarak sunulan ses kaydedicisi, kayıt dosyası başına en fazla üç saat olacak şekilde ses kaydı yapmanıza imkan tanır. Üstelik ses kaydedicisini kullanırken diğer uygulamalardan bağımsız şekilde çalışması nedeniyle herhangi bir programı sonlandırmanız ya da yarıda bırakmanız gerekmez.

Sponsorlu Bağlantılar

Programsız Kullanmadan Ses Kaydı Yapma

Windows işletim sistemli bilgisayarlarınızda, yeni bir kayıt oluşturacağınızda, var olan ses dosyaları yenileyeceğinizde hiçbir programa ihtiyaç duymadan ses kaydı yapabilirsiniz. Bunun için Windows 8 veya 8.1 işletim sistemine sahip bilgisayarınızda ilk olarak Ses Kaydedicisini açın.

Ses kaydecisinin açmak için Windows’u arama kutusuna “Ses Kaydecisi” yazmanız yeterli.

Ses kaydedicisini açtığınızda aşağıda da göreceğiniz gibi bir kayıt ekranı sizi karşılayacaktır. Bu ekranda ses kaydını başlatmak için mikrofon olan yuvarlak düğmeye tıklayın.

ses kaydı yapma 1

Kaydı duraklatmak istediğinizde Duraklat butonuna tıklayabilirsiniz.

ses kaydı yapma 2

Duraklattığınız bir kaydı tekrar devam ettirmek için Duraklat düğmesine bir kez daha tıklayabilir, tüm kaydı durdurmak yani sonlandırmak için Durdur butonunu kullanabilirsiniz.

ses kaydı yapma 3

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Bilgisayarda Programsız Ses Kaydı Yapma (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.