Bilgisayarı Hızlandırma Yolları

Bilgisayarınız yavaşladıysa ve bilgisayarınızı nasıl hızlandıracağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki yöntemleri uygulamanız yeterli olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarı Hızlandırma Yolları

Zaman içerisinde yavaşlayan, hantallaşmaya başlayan bilgisayarınızı hızlandırmak için pek çok yolu denemiş olabilirsiniz. İnternette bilgisayarı hızlandırmaya yönelik sayısız öneri yer alsa da hemen hepsi net olarak bir sonuç sunmayabiliyor. Ancak size vereceğimiz bu öneriler gözle görülür bir hızlanma sağlayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Aşağıda bilgisayarınızı hızlandırmak için yardım alabileceğiniz bazı yardımcı programlar ve yöntemler hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

pc bilgisayar hızlandırma

Bilgisayarı Nasıl Hızlandırabilirim?

Bilgisayarın yavaşlamasında en fazla etkisi olan fakat genellikle göz ardı edilen kayıt defteri hatalarıdır  ve bilgisayarınızın kütüphanesi olan bu bölümün diğer sistem özelliklerini aksatmasına neden olur. Bu açıdan kayıt defteri hatalarını sorunsuz bir şekilde düzenleyen ve gideren CCleaner programı en önemli yardımcınız olacaktır. Program ile ayrıca kayıt girdileri dışında başlangıç programlarını da düzenleyebilirsiniz.

ccleaner

İlk iş olarak aşağıdaki linkten CCleaner programını indirin.

CCleaner
Türkçe ve Ücretsiz Sistem Hızlandırma Programı

CCleaner programını nasıl kullanacağınızı öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayın.

Bkz: CCleaner Nasıl Kullanılır?

Yine tarayıcı kaynaklı yavaşlama – kasma sorunlarında geçici dosyalar ve geçmiş bilgileri önemli bir etkiye sahiptir. Belirli aralıklarla tarayıcı önbelleğini ve geçmişini temizlemeniz, gereksiz yere yer tutan fazlalıklardan kurtulmanızı sağlayacaktır. Bu işlemi bir üstte bahsettiğimiz Ccleaner ile kolaylıkla yapabilirsiniz.

gozatmagecmisi

Sürücüleriniz yükleme – silme işlemi nedeniyle Hard Diskinizde bazı hataların ve çakışmaların oluşmasına neden olabilir. Düzenli aralıkla bilgisayarınızı zamanlayarak sürücülerinizi birleştirmeniz ve hatalara karşı denetlemeniz yararlı olacaktır. Buna ek olarak başlangıç programlarından gereksiz olanları sonlandırmak, bilgisayarınızın daha açılışta yavaşlamasını önleyecektir.

defrag

Disk birleştirme işini en iyi şekilde yapan programlardan birisi olan Wise Disk Cleaner programını deneyin.

Wise Disk Cleaner Free
Gereksiz Dosyaları Silme ve Kayıt Defterini Temizleme Programı

Ayrıca disk birleştirme konusunda en Türkçe ve ücretsiz programlardan olan Smart Defrag, Auslogics Disk Defrag ve Defraggler programlarını da kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Bilgisayarı Hızlandırma Yolları İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.