CCleaner Nedir? CCleaner Nasıl Kullanılır? (Resimli Anlatım ve Video Anlatım)

CCleaner programı çok gelişmiş bir bilgisayar bakım ve temizleme programıdır. Bilgisayarınızdaki önemli sorunları halleder, gerekli kayıt defteri temizliklerini yapar ve programlara müdahale etme imkanı sunar.

Sponsorlu Bağlantılar

CCleaner Nedir?

Piriform tarafından geliştirilen bugün dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından kullanılan CCleaner, çok amaçlı sistem bakım yazılımlarından birisidir. CCleaner ile başta kayıt defteri girdileri olmak üzere pek çok sistem yazılımı üzerinde düzenleme yapabilir, başlangıç programlarını sonlandırabilir ya da bilgisayarınızda gereksiz yer işgaline neden olan program kalıntılarını temizleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

CCleaner Nasıl Kullanılır?

Programı indirip kurduktan sonra ücretsiz sürüm üzerinde sırasıyla Cleaner, Kayıt Defteri, Araçlar ve Ayarlar sekmelerinin bulunduğunu göreceksiniz.

CCleaner
Türkçe ve Ücretsiz Sistem Hızlandırma Programı

Cleaner sekmesinde Windows ve Uygulamalar olmak üzere iki ayrı bölüm sizi karşılayacak. Windows sekmesi altında Internet Explorer, Windows Explorer, Sistem ve Gelişmiş başlıkları gibi pek çok düzenleme seçeneğine ulaşabilirsiniz. Uygulamalar sekmesinde ise bilgisayarınızda bulunan tarayıcılar ve diğer yazılımların oluşturduğu önbellek, çerez vb bilgileri temizleyebilirsiniz.

ccleaner kullanımı 1

Kayıt defteri bölümüne geldiğinizde bilgisayar girdilerinin kayıt altına alındığı, çoğu zaman bilgisayarın yavaşlamasına neden olan kayıt defteri hatalarını bulup onarabilirsiniz. Bu işlem için sırasıyla Sorunlar İçin Tara diyerek sorunları tarayabilir ve bulunan sorunları Seçili Sorunları Çöz diyerek halledebilirsiniz.

ccleaner kullanımı 2

Araçlar bölümüne geldiğimizde Geriyükle(Kaldır), Başlangıçta, Dosya Bulucu, Sistem Geri Yükleme ve Sürücü Temizleyici bölümlerini göreceksiniz. Geriyükle(Kaldır) bölümünde bilgisayarınızda yüklü olan programları kaldırabilirsiniz. Başlangıçta sekmesinde bilgisayar açılışında çalışmaya başlayan gereksiz programları sonlandırabilir, dosya bulucu ile normal arama yoluyla bulamadığınız dosyalara ulaşabilirsiniz. Sistem Geri Yükleme bölümü ise mevcut Windows sürümünde sunulan geri yükleme anahtarını daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlar.

ccleaner kullanımı 3

CCleaner Kullanımı Video

Programın nasıl kullanıldığını videolu anlatımdan da öğrenebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

CCleaner Nedir? CCleaner Nasıl Kullanılır? (Resimli Anlatım ve Video Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.