Chrome Göz Atma Geçmişini Silme ve Yer İşaretlerini (Favorileri) İçe Aktarma

Google Chrome tarayıcınızda geçmişi nasıl sileceğinizi ve diğer tarayıcılarınızdan favorileri yani yer işaretlerini nasıl Chrome’a aktaracağınızı öğrenin.

Sponsorlu Bağlantılar

Gizliliği Koruyun – Bilgileri Aktarın

2012 verilerine göre %15’lik bir paya sahip olan Google Chrome, 2013 – 2014 verilerine göre bu payını %45’lere kadar çıkarmıştı. Hiç kuşkusuz Chrome’un bu denli yükleyen grafiğe sahip olmasında gelişmiş altyapısı ve özelliklerinin büyük etkisi bulunuyor. Bugün kişisel kullanımdan, ortak alanlara kadar her yerde Google Chrome’ın ilk tarayıcı olduğunu görebiliriz.

Sponsorlu Bağlantılar

Kişisel kullanım için bir zorunluluk olmasa da ortak kullanılan alanlarda göz atma geçmişini silmek, tatsız durumları önlemenize ve gizliliğinizi yüzeysel olarak da olsa korumanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca Chrome üzerinde kullandığınız yer işaretleri – favorileri içe aktararak her yerde çok daha rahat kullanım sağlayabilirsiniz.

Google Göz Atma Geçmişi Nasıl Silinir?

Sırasıyla sağ üst köşede yer alan Ayarlar simgesine tıkladıktan sonra Araçlar > Tarama Verilerini Sil yolunu izleyin veya klavyenizi kullanarak Ctrl + ÜstKrktr + Delete kısayol tuşlarına basın. Açılan pencerede (aşağıdaki resimde de görüleceği üzere) temizlemek istediğiniz özellikleri seçin ve daha sonra “ Tarama Verilerini Temizle” butonuna tıklayın.

google göz atma geçmişi

Yer İşaretlerini ( Favorileri ) İçe Nasıl Aktarırım?

Favorileri içe aktarmak için sırasıyla sağ üst köşede yer alan Ayarlar simgesine tıklayın ve Yer İşaretleri > Yer İşaretlerini ve Ayarları İçe Aktar’a tıklayın. Daha sonra yer işaretlerinizi içeren alanları seçin. Internet Explorer yada Mozilla Firefox gibi hangi tarayıcıdan favoriler Chrome’a aktarmak istiyorsanız onu seçin. Ve aşağıdaki resimde de göreceğiniz gibi nelerin içe aktarılmasını istiyorsanız işaretleyin ve Aktar butonuna basın.

google favorileri içe aktarma

Google Chrome İndirin

Google Chrome
Popüler İnternet Tarayıcı
Google Chrome - Mac
Mac İçin Chrome Popüler İnternet Tarayıcısı
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Chrome Göz Atma Geçmişini Silme ve Yer İşaretlerini (Favorileri) İçe Aktarma İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.