Chromecast Nedir? Ne İşe Yarar? Chromecast Fiyatı

Sponsorlu Bağlantılar

Çalışmalarını hızla devam ettiren Google şirketi boş durmuyor. Son ürünü olan Chromecast hakkında bir aklınız da bir takım sorular vardır, Chromecast nedir ne işe yarar gibi.

Sponsorlu Bağlantılar

Öncelikle şunu söyleyelim; bu yıl tüm dünya üzerin de 200 milyardan fazla video izlendiği tespitine varan Google bu durumun geçen yıla oranla 2.7 kat daha çok videonun akıllı telefonlar ve tablet cihazlarından izlendiğini açıkladı.

Chromecast Nedir Ne İşe Yarar Chromecast Fiyatı

Google’nin yeni teknolojisi olan Chromecast sayesinde televizyonlarda artık akıllı teknoloji haline geliyor. Chromecast cihazının işletim sistemi Chrome OS olduğunu söyledikten sonra şunu söyleyelim; bu cihaz ile Wifi ağına bağlanarak online içeriklere erişebilirsiniz.

Chromecast cihazını televizyonlarınıza HDMI olarak bağlayarak USB şeklinde kullanıyorsunuz. Chromecast cihazı Android işletim sistemli cihazlardan kontrol edilebiliyor.

Chromecast, sadece Android ve iOS için değil, aynı zamanda dizüstü bilgisayar üzerinden de görüntüleri televizyona aktarabiliyor. Sadece Chromecast ile diğer cihaıznızın aynı WiFi ağı içerisinde bulunmak zorundasınız

Bunun için bir Google ürünündeyken (örneğin Chrome) görüntüyüChromecast‘e aktar seçeneğine tıklamak yeterli oluyor.

Uygulama geliştiriciler Google Cast SDK kullanarak uygulama geliştirebilecekler. Böylece, Chromecast’i bu uygulamalar da kullanabilecek.

Chromecast‘in fiyatı, 35 Dolar olarak belirlendi ve bugünden itibaren online olarak satışa çıkacak.  Türkiye’ye ne zaman ve hangi fiyata geleceği belli değil.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Chromecast Nedir? Ne İşe Yarar? Chromecast Fiyatı İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.