Chrome’da Google Ana Sayfa Yapma (Resimli Anlatım)

Googel Chrome tarayıcınızda ana sayfanızı Google olarak ayarlamak istiyorsanız ve bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli.

Sponsorlu Bağlantılar

Açılış Sayfanız Google Olsun

Google Chrome kullanıcıları, başlangıç – açılış sayfası olarak Ana Sayfalarını “Google” olarak belirleyebilir ve her tarayıcı açılışında otomatik olarak arama penceresine ulaşabilir. Genellikle yüklenen programlar ya da eklentiler nedeniyle Ana Sayfası değişen kullanıcılarda aynı yöntemi uygulayarak başlangıç sayfalarını değiştirebilirler.

Sponsorlu Bağlantılar

Chrome’da Google Ana Sayfa Nasıl Yapılır?

İlk olarak resimde de görebileceğiniz gibi sağ üst köşede yer alan “Ayarlar” simgesini tıklayın ve açılan pencerede “Ayarlar” sekmesini seçin.

ayarlar sekmesi chrome

Karşınıza çıkan ekranda Görünüm bölümünde yer alan “Ana Sayfa Düğmesini Göster” yazısının yanında yer alan düğmeyi tıklayın ve açılan sekmede yer alan “Değiştir” yazısına tıklayın. Burada kutuda bulunan internet adresini ya da varsayılan olarak yer alan about:blank metnini silin ve kutuya www.google.com.tr yazın. Yaptığınız değişikleri kaydetmek için “Tamam”’ı tıklayın.

ana sayfa değiştirme

Son adımda ise tüm ayarlarınızı, yer işaretlerinizi, uygulama ya da var ise temalarınızı tüm cihazlarınız üzerinde senkronize etmek için Ayarlar sekmesinin en üstünde yer alan “Chrome’da Oturum Aç” bağlantısına tıklayın. Var ise Google hesabınız ile oturum açarak her şeyi senkronize edin ve işlemi tamamlayın.

chrome ayarları senkronize etme

Google Chrome İndirin

Google Chrome
Popüler İnternet Tarayıcı
Google Chrome - Mac
Mac İçin Chrome Popüler İnternet Tarayıcısı
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Chrome’da Google Ana Sayfa Yapma (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.