Chrome’da Yeni Kullanıcı Ekleme, Kullanıcı Silme ve Düzenleme (Resimli Anlatım)

Google Chrome tarayıcınızda Google hesabıyla oturum açabilir, bir fazla hesap ekleyebilir, Chrome kullanıcılarını düzenleyebilir ve istediğiniz kullanıcıyı silebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Chrome’da Kullanıcı Profilleri Oluşturma

Ailenizle ya da arkadaşlarınız ile ortak kullandığınız bir bilgisayarda yer işaretleriniz, temalarınız ve diğer ayarlarınızı yalnızca size özel olarak saklamak ve kullanmak istiyorsanız Google Chrome’un sunduğu özelliklerden biri olan kullanıcı profillerini kullanabilirsiniz. Bir bilgisayar üzerinde farklı kişilere ait özelleştirilmiş ayarlar bulunmasını istiyorsanız yeni kullanıcılar yaratabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Google Chrome’a Yeni Kullanıcı Ekleme

İlk olarak tarayıcınızı açtıktan sonra Chrome Menüsü yani Ayarlar’a tıklayın ve açılan ekranda “Ayarları” seçin. Açılan ekranda bulunan “ Kullanıcılar” menüsüne girerek “ Yeni Kullanıcı Ekle” seçeneğine tıklayın. Aşağıdaki resimdeki gibi.

Yeni kullanıcı oluşturmak istediğinizde karşınıza bir onay iletişim kutusu çıkacaktır. Bu ekranda yeni oluşturacağınız kullanıcı profili için resim, ad gibi bilgileri girebilirsiniz.

chrome-yeni-kullanıcı

Not: Ayrıca yine her kullanıcının kendi ayarları ile giriş yapması için Chrome, masaüstü kısayolu oluşturacak ve girişin buradan yapılmasını sağlayacaktır. Eğer kısayol oluşturulmasını istemiyorsanız “Masaüstü Kısayolu Ekle” kutusunun yanında yer alan tik işaretini kaldırabilirsiniz.

İlgili bilgileri girdikten sonra “Oluştur”a tıklayın ve yeni oluşturduğunuz kullanıcı hesabıyla ilişkilendireceğiniz Google hesabını belirleyin.

Chrome’da Kullanıcı Düzenleme

Chrome üzerinde birden fazla kullanıcı hesabı var ve düzenleme yapmak istiyorsanız sağ üst köşede yer alan kullanıcı simgesine tıklayın ve kullanıcı profiline girerek, Chrome Menüsünü açın. Burada sırasıyla Ayarlar > Kullanıcılar > Kullanıcı Profili > Düzenle’ye tıklayın ve değiştirmek istediğiniz bilgileri düzenledikten sonra “Tamam”’a basın.

Chrome’da Kullanıcı Silme

Silmek istediğiniz kullanıcı profiline girdikten sonra Chrome Menüsü > Ayarlar > Kullanıcılar > Kullanıcı Profili > Sil yolunu izleyin. “Bu Kullanıcıyı Sil”’e bastıktan sonra açılan onay iletişim kutusunu onaylayın ve kullanıcıyı silin.

chrome kullanıcı silme

Google Chrome İndirin

Google Chrome
Popüler İnternet Tarayıcı
Google Chrome - Mac
Mac İçin Chrome Popüler İnternet Tarayıcısı
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Chrome’da Yeni Kullanıcı Ekleme, Kullanıcı Silme ve Düzenleme (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.