ComboFix Nedir? ComboFix Kullanımı (Resimli Anlatım)

ComboFix ile antivirüs programlarının bile bulup temizleyemediği virüsleri bilgisayarınızdan kaldırmanız mümkün. ComboFix programını kullanırken dikkatli olun.

Sponsorlu Bağlantılar

ComboFix Nedir?

sUBs tarafından geliştirilen ücretsiz bir yazılım olan ComboFix, bilgisayarınıza bulaşmış olan zararlı yazılımları, dosyaları tarayarak bulur ve temizler. Bugün bilinen en güçlü ve güncel zararlıları silebilen ComboFix, aynı zamanda Antivirüs programları tarafından silinemeyen zararlıları da kaldırabilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

ComboFix Nasıl Kullanılır?

Programı indirip kurulum aşamasına geldiğinizde Windows’un dijital bir imzaya sahip olmayan ComboFix’i yükleyip, yüklememe konusunda size uyarı veren bir pencere sunduğunu göreceksiniz.

Bu aşamada Çalıştır butonuna tıkladığınızda Güvenlik Duvarı uyarısına da Evet diyerek işleme devam edin.

combofix kullanımı 1

Yasal Sözleşme ekranında ComboFix tarafından sunulan onay kutusunu kabul edip devam edin.

combofix kullanımı 2

ComboFix bilgisayarınızda bulunan muhtemel zararlıları temizlemeden önce bir geri yükleme noktası oluşturacak ve Windows Kayıt Defterini yedekleyecektir.

combofix kullanımı 3

Bu aşama tamamlandığında İnternet Bağlantınız ComboFix tarafından otomatik olarak kesilecek ve zararlı yazılımlara karşı tarama işlemi başlatılacaktır.

combofix kullanımı 4

Toplamda 50 aşama boyunca devam edecek tarama sonucunda Log raporu hazırlanarak işlem tamamlanacaktır. Bu aşamada bilgisayarınızda bulunan zararlı yazılımlar ComboFix tarafından temizlenecektir. İşlem tamamlandığında ise bilgisayarınız yeniden başlatılarak tüm ayarlarınız varsayılan hale gelecektir.

combofix kullanımı 5

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

ComboFix Nedir? ComboFix Kullanımı (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.