Daemon Tools “Komut satırında bir hata oluştu” Çözümü

Daemon Tools sanal sürücü programını kullanırken çeşitli hatalarla karşılaşabilirsiniz. En sık rastlanan hatalardan birisi de “Komut satırında bir hata oluştu” sorunudur. İşte bu sorunun çözümü.

Sponsorlu Bağlantılar

Komut Satırı Hatası ve Çözümü

Daemon Tools üzerinde bir ISO dosyasını görüntülemeye çalıştığınızda “komut satırında bir hata oluştu” penceresi ile karşılaşabilirsiniz. Bu hata bir ISO dosyasında oluşabileceği gibi birden fazla dosyada da görülebilir. Aşağıda Daemon Tools programı üzerinde oluşan komut satırı hatası ve çözümü hakkında bilgiler bulunmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Daemon Tools – Komut Satırında Hata Oluştu

Daemon Tools, CD ve DVD kalıbı formatlarına sahip dosyaları destekleyen bu dosyalar için sanal bir sürücü oluşturarak dosyaları bu kalıba yerleştiren programdır. Daemon Tools ile *.mdx, *.mds/*.mdf, *.iso, *.b5t, *.b6t, *.bwt, *.ccd, *.cdi, *.bin/*.cue, *.ape/*.cue, *.flac/*.cue, *.nrg, *.isz disk kalınlarına sahip dosyaları kullanabilirsiniz.

komut satırı hatası

Komut satırı hatasının çözümü için programı açın ve Seçenekler bölümüne girin. Burada Daemon Tools İlişkilendirme sekmesinde yer alan dosya türlerini seçin. Pencerede “ilk boş sürücüye yerleştir” seçeneğini işaretleyin. Bu işlemi tamamladığınızda yukarıda söz ettiğimiz dosya formatlarından herhangi birini çift tıkladığınızda program, dosyayı sanal sürücüye yerleştirerek çalıştırmaya başlayacaktır. Bu hata çoğunlukla ilişkilendirmeden kaynaklanan bir hata olup hızlı bir şekilde çözülmektedir.

Daemon Tools Lite İndir

DAEMON Tools Lite
Türkçe ve Ücretsiz Sanal Sürücü (Disk) Oluşturma Programı
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Daemon Tools “Komut satırında bir hata oluştu” Çözümü” İçin 2 Cevap

Daemon Tools “Komut satırında bir hata oluştu” Çözümü İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.