Deamon Tools ile ISO Yapma (Resimli Anlatım)

Deamon Tools Lite programını kullanarak ISO dosyaları oluşturabiliyorsunuz. En iyi sanal sürücü oluşturma programlarından birisi olan Deamon Tools programı ile nasıl disk kalıbı oluşturacağınızı öğrenin.

Sponsorlu Bağlantılar

Daemon Tools ile ISO Oluşturma

Hemen her bilgisayar kullanıcısın en az birkez kullandığı programlardan birisi olan Daemon Tools, sanal sürücü olarak kullanılabildiği gibi aynı zaman da disk kalıbı oluşturmanıza da imkan tanımaktadır. Hali hazırda bilgisayarınızda bulunan bir oyun ya da programı ISO dosyası haline getirerek, sanal sürücü üzerinde kullanabilirsiniz. Aşağıda Daemon Tools ile disk kalıbı oluşturma hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Daemon Tools ile Disk Kalıbı Nasıl Oluşturulur?

Öncelikle yok ise bilgisayarınıza Daemon Tools programını indirin ve kurun.

DAEMON Tools Lite
Türkçe ve Ücretsiz Sanal Sürücü (Disk) Oluşturma Programı

ISO dosyası oluşturmak amacıyla kullanacağınız programı kurulum esnasında Free seçeneğini kullanarak kurmayı unutmayın. Program kurulduktan sonra çalıştırın. Aşağıda gördüğünüz bir ekran sizi karşılayacaktır. Bu ekran üzerinde var olan disk kalıplarınızı sanal sürücü üzerinde çalıştırabilir ya da yeni disk kalıbı oluşturabilirsiniz.

daemon tools iso oluşturma

Disk kalıbı oluşturmak için resim de işaretli olan alana tıklayın ve hemen yanında yer alan ikinci pencereye ulaşın. Siyah bölümde bilgisayarınızda takılı olan DVD ya da CD sürücüsünü seçin. Okuma hızını belirledikten sonra yeşil alanda disk kalıbının nereye oluşturulmasını istiyorsanız orayı işaretleyin. Başlat butonuna tıkladığınız anda disk kalıbınız hıza bağlı olarak oluşturulmaya başlanacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Deamon Tools ile ISO Yapma (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.