DirectX

11.2

Oyunları en son video donanımlarına göre kaliteli bir şekilde oynamak için geliştirilmiştir. DirectX sürücülerini indirerek özellikle 3 boyutlu oyunları kusursuzca oynayın.

Sponsorlu Bağlantılar
Editörün Puanı

Virüs Testi

Temiz

Yorum Yap

  • Lisans Ücretsiz
  • İşletim Sistemi Win8/Win7
  • Dil İngilizce
  • Üretici
  • Boyut 285 KB
  • Tarih 8 sene Önce
  • İndirme Sayısı 91
Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft Çoklu Ortam Sürücüleri

Microsoft tarafından geliştirilen DirectX, video oyunlarıyla birlikte çoklu ortam yazılımlarının çok daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde hazırlanmasını sağlayan programlama arayüzüdür. Mevcut sürümler içerisinde en son sunulan DirectX 11, iki ve üç boyutlu görüntü ile ses dosyaları için kullanılmaktadır. Ayrıca giriş ve çıkış birimleri yine DirectX ile kolay bir şekilde yönlendirilebilir.

İki ve Üç Boyutlu Ses – Görüntü Bileşenleri

DirectX, Direct3D ile iki ve üç boyutlu grafiklerin ekrana aktarılmasını sağlamaktadır. En önemli rakibi OpenGL olmasına rağmen DirectX, piyasada bulunan hemen, hemen pek çok ekran kartı ile uyumlu bir şekilde çalışabilmektedir. Yine DirectSound içeriği ile iki ve üç boyutlu ses için kullanılabilen yazılım, Windows altında çalışabilen pek çok ses kartı ile senkronize olabilir.

Daha Hızlı ve Yüksek Performans

Render hızınızı artıran ve çok daha iyi performans sunan DirectX, bilgisayar ve oyun performansını üst noktalara taşımaktadır. Mevcut olarak bilgisayarınızda eski DirectX sürümleri var ise son sürüm olan DirectX 11’e güncellemeniz yararlı olacaktır. 2015 itibariyle Microsoft’un yeni sürümü piyasaya sunması bekleniyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Program ve Uygulamalar

DirectX İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.