Dizüstü Bilgisayarımda (Laptop) Kablosuz Bağlantı Var Ama İnternete Giremiyorum

Laptop bilgisayarda kablosuz ağa bağlandı demesine rağmen internete giremiyorsanız bir engelleme var demektir. Bu engellemeyi kaldırmalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Laptoplarda Kablosuz Olarak İnternete Girememe Sorunu

Bugün başıma gelen bir olay. Kendi kişisel dizüstü bilgisayarımda yani laptopumda hemen 2 metre yanımda olan modemden internete giremedim. İşin aksi tarafı kablosuz ağlar bölümünde modeme bağlandı gösteriyor ama gerek Chrome olsun gerekse Firefox olsun internete giremiyordum. Daha önce de benzer durumlar oluyordu. Ama bu sadece elektrik kesilip geldikten sonra oluyordu ve kablosuz ağda bağlantı üzerine “Sınırlı” yazıyordu. Modemi elle kapatıp açtıktan sonra düzeliyordu. Böyle bir şey ile ilk defa karşılaştım.

Sponsorlu Bağlantılar

Bağlantı Var Ama İnternete Giremiyorum

Böyle bir durumda insanın aklına birçok seçenek geliyor. Bilgisayardan olabilir, driver güncellemesi yapılması gerekebilir, internet tarayıcısından olabilir ve bir sürü şey. Ayrıca üst katta buunan modeme bağlanabiliyorum. Çok ilginç. Velhasıl biraz interneti kurcalayınca çözüme ulaştım ve sizlerle paylaşıyorum. Öncelikle bilgisayarım Intel i7 işlemci, 8 GB ram, Windows 8 Pro 64 bit işletim sistemi var.

laptop bağlantı var ama internete giremiyorum

Nasıl Çözdüm;

Ülkemizde yapılan engellemelerden dolayı DNS adresim otomatik değildi. Önce onu otomatik yaptım ama olmadı. Daha sonra IP adresimi elle yazdım ve DNS adresimi elle yazdım. Yine olmadı. Bu kez ikisini de otomatik yaptım oldu. Bu 3 adımdan sonra ne değiştiğini tam olarak anlamadım ama sorunum çözüldü. Ama ben buradan şunu anladım. Hemen üst kattaki modem ile internete girebildiğim halde 2 metre yanımda duran modem ile internete giremiyorum. Her halde laptopumun IP adresi yanımdaki modemde bir tehdit mi algıladı. Bende IP adresini farklı girince bu tehdit ortadan kalktı ve sorun çözüldü. Bu bir varsayım. Çünkü başka bir modem ile internete girip yanımdaki modem ile internete girememem modem ile benim laptopum arasında bir engelleme olduğunu gösteriyor. Bu engelleme de IP adresini elle yazıp tekrar otomatiğe alınca ortadan kalktı. İnşallah sizinde sorununuz bu kadar basit bir yolla çözülür.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Dizüstü Bilgisayarımda (Laptop) Kablosuz Bağlantı Var Ama İnternete Giremiyorum” İçin 2 Cevap

Dizüstü Bilgisayarımda (Laptop) Kablosuz Bağlantı Var Ama İnternete Giremiyorum İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.