Düşük Donanım İsteyen Oyunlar

Bilgisayarınızın donanımları düşük olsa dahi oynayabileceğiniz birçok kaliteli oyunlar mevcut. Bunlardan bazıları yazımızda.

Sponsorlu Bağlantılar

Sistem Gereksinimleri Düşük Oyunlar

Bilgisayar parçaları alanında her an yeni teknolojilere uygun yüksek performanslı bir çok donanım çıkmakta. Dolayısıyla yeni çıkan oyunlarda bu yüksek performanslı bilgisayar parçalarına göre geliştirilmekte. Dolayısıyla birkaç yıl önce standart bir bilgisayar yada laptop alan bir PC kullanıcısı yeni çıkan oyunları yada kaliteli oyunları oynayamamakta. Peki bu şekilde sistem gereksinimleri düşük olan PC ve laptop sahipleri kaliteli oyunlar oynamayacak mı? Tabi ki oynayacak. Çünkü sistem gereksinimleri düşük olan birçok kaliteli oyunlar çıkmakta. Sadece bunlar göz önünde değil. Tanıtılan oyunlar genellikle sistem gereksinimleri yüksek oyunlar olduğu için bahsettiğimiz PC sahipleri karamsarlığa düşmekte. İşte düşük donanım isteyen kaliteli oyunlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Düşük Sistem Gereksinimi İsteyen Oyunlar

Düşük Donanım İsteyen Oyunlar

Civilization 5

Strateji oyunları arasında hatırı sayılır bir yere sahip olan Civilization serisinin 5. oyunu olan bu oyun bilgisayarlarını yormayacak türden. Son derece kaliteli olmasına rağmen standart bilgisayar ve laptoplarda rahatlıkla oynanabilecek bir strateji oyunu. Oyun intel Core 2 Duo 1.8 GHz veya AMD Athlon X2 64 2.0 GHz hızında işlemci, 2 GB Ram ve 256 MB ATI HD2600 XT, 256 MB nVidia 7900 GS (Core i3 entegre arabirim) ekran kartı istiyor.

Sid Meier's Civilization V
Savaş Strateji Oyunu

Warhammer 40,000: Space Marine

Popüler oyun serilerinden birisi olan Warhammer 40,000 oyununun bir serisi olan bu oyun aksiyon ve FPS türünde. 2011 yılında çıkan bu oyun halen tatmin edecek bir oyun. Oyun 2.0 GHz hızında çift çekirdekli işlemci (Herhangi Core 2 Duo, AMD X2) Windows XP için 1 GB, Windows Vista ve üzeri için 2 GB Ram istemekte. Ayrıca kaliteli bir ekran kartına ihtiyacınız yok. Sadece Shader 3 kullanan herhangi bir ekran kartı olması yeter.

Stardew Valley

Geçen yıl çıkmasına rağmen oldukça kaliteli ve düşük sistem gereksinimlerine sahip bir oyun. Oyun grafikleri eski gibi görünse de oyun, oyunseverlere çok fazla şeyler vaad ediyor. Oyunu oynayabilmek için bilgisayarınıza 2 GB Ram, 256 MB ekran kartı ve 2 Ghz hızında herhangi bir işlemci olması yeter.

Mount & Blade: Warband

Yerli oyun geliştirici firması olan TaleWorlds tarafından geliştirilen oyun 2010 yılında çıkmasına rağmen halen severek oynanan oyun. Bunun nedeni galiba düşük sistem gereksinimli olsa gerek. Oyunun istediği sistem gereksinimleri Intel Pentium 4 2.0 GHz veya AMD 2.5 GHz işlemci, 512 MB Ram ve 64 MB Ram’e sahip 3D ekran kartı.

Undertale

2015 yılında çıkan ve oyun grafikleri ile ilk bakışta bu nasıl bir oyun dedirten oyun, eleştirmenler tarafından yüksek puanlar almakta. Galiba bunu da hak ediyor. Oyun grafikleri her ne kadar itici gelse de oynayanların bırakamadığı türden bir oyun.

Bu oyunu oynayabilmek için 2 GB Ram, 128 MB ekran kartı ve her hangi bir işlemci yetiyor. Oyunun boyutu ise sadece 200 MB.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Düşük Donanım İsteyen Oyunlar İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.