En İyi Ücretsiz Bulut Depolama Servisleri

Verilerinizi bulut depolama servislerine depolayarak istediğiniz yerden ve istediğiniz cihaz üzerinden verilerinize erişebilirsiniz. Üstelik tamamen ücretsiz bir şekilde.

Sponsorlu Bağlantılar

Bulut Depolama Nedir? Ne İşe Yarar?

Son yıllarda sıkça telaffuz edilen bir kelime haline gelen “bulut” – “bulut depolama” fiziksel olarak var olmayan sunucular üzerinde depolama amacıyla oluşturulan ağlardır. Her bir sunucunun farklı bir görevi bulunmakla birlikte depolama ya da hizmet amacıyla kullanılabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Örneğin Adobe tarafından başlatılan bir hizmet sayesinde istediğiniz uygulamayı, aylık ücretini ödediğiniz sürece kullanmaya devam edebiliyorsunuz.

bulut depolama servisleri

Google Drive

Google tarafından 2012 yılından itibaren rakip depolama servislerine alternatif olarak sunulan bu hizmet, günümüzde en çok tercih edilen servisler arasında yer alıyor. İlk üyelikte toplam 15GB’lık depolama alanı kullanıcıya sunulurken daha fazla alan için artan ücretlerde ödeme yapabiliyorsunuz. Üstelik satın aldığınız alanlar, ile Gmail alanınızda yükseliyor.

Google Drive

Yandex.Disk

Rus arama motoru devi tarafından bulut depolama hizmeti olarak kullanıcılara sunulan Yandex.Disk hizmeti ise ücretsiz bir şekilde verilerinizi çevrimiçi yedekleyebiliyorsunuz. Yandex.Disk bulut depolama servisinin PC, Mac, Android, iOS ve Windows Phone uygulamaları da bulunuyor.

Yandex.Disk bulut depolama servisi ile 10GB veriyi ücretsiz bir şekilde yedekleyebilirsiniz.

Yandex.Disk windows

Yandex.Disk
PC İçin Yandex Bulut Depolama Servisi
Yandex.Disk - Mac
Mac İçin Yandex Bulut Depolama Servisi
Yandex.Disk - iOS
(iOS) iPhone ve iPad için Yandex Dosya Depolama Uygulaması
Yandex.Disk - Android
Android için Bulut Depolama Uygulaması
Yandex.Disk - Windows Phone
Windows Phone için Yandex Bulut Depolama Uygulaması

Dropbox

Yine bulut depolama alanında uzun süredir hizmet sunan isimlerden birisi olan Dropbox, uygulama ve oluşturulacak hesap üzerinde birden fazla cihazda kontrol edilebilecek şekilde geliştirilmiş, geniş çaplı depolama servisidir. Ücretsiz olarak sunulan 2GB depolama alanı yanında dilerseniz ücret ödeyerek hesabınızı yükseltebilirsiniz.

Dropbox

Dropbox
Dosya Senkronizasyon ve Ortak Alan Oluşturma Programı
Dropbox - Android
Android İçin Dosya Senkronizasyon ve Ortak Alan Oluşturma Uygulaması
Dropbox - iOS
iPhone, iPad, and iPod touch İçin Dosya Senkronizasyon Uygulaması
Dropbox - BlackBerry
BlackBerry İçin Dosya Senkronizasyon ve Ortak Alan Oluşturma Uygulaması
Dropbox - Windows Phone
Windows Phone İçin Senkronizasyon Uygulaması

Box

2005 yılında kurulan veri depolama servislerinden birisi olan Box, dönemsel olarak sunduğu kampanyalar dışında tüm üyelerine 50GB’lık depolama alanı sunuyor. Üstelik 50GB’ın yetersiz kalması durumunda cüzi ücretler ile alanı yükseltmeniz de mümkün.

Box depolama

iCloud Drive

iCloud Drive, Apple tarafından sağlanan bir hizmet olup ilk olarak İOS 8 ile birlikte tanıtılmıştı. Abonelik prensibi ile çalışan bu servis, iPhone, iPad ve Mac gibi aygıtlar arasında dosyaların senkronize edilmesini sağlıyor. 5GB’lık ücretsiz alan hesabı dışında 20GB için ayda 1.99 TL, 200GB içinse 7,99TL ödemeniz yeterli görünüyor.

icloud nedir

OneDrive

OneDrive Microsoft’un sunduğu çevrimiçi depolama ve dosya paylaşma sistemi olarak bilinmektedir. Doğrudan Windows Live hesabınız ile kullanmaya başlayacağınız bu hizmet 15 GB’lık kişisel depolama alanı sunuyor.

Android'den Windows Phone'a Geçiş-OneDrive

MEGA

Megaupload kurucusu Kim Dotcom tarafından oluşturulan depolama servislerinden birisi olan MEGA, 50GB’lık depolama alanını ücretsiz olarak sunarken, daha yüksek boyutlarda depolama alanlarını cüzi ücretler ile kullanıma açıyor.

BitTorrent Sync

Torrent sektörünün öncülerinden olan ve P2P türünde paylaşıma imkan tanıyan BitTorrent, Sync hizmeti ile klasör senkronizasyonlarını kullanıcılara sunuyor. Harici bir sunucuya ihtiyaç duyulmadan doğrudan paylaşmak istediğiniz klasörü seçerek oluşturduğunuz özel anahtarı, paylaşmak istediğiniz kişiye göndermeniz yeterlidir.

BitTorrent Sync-2

BitTorrent Sync
Paylaşılan Dosyalara Her Yerden Erişme Programı
BitTorrent Sync - Mac
Mac İçin Ücretsiz Senkronizasyon Programı
BitTorrent Sync - iOS
iPhone, iPad ve iPod touch İçin Senkronizasyon Uygulaması
BitTorrent Sync - Windows Phone
Windows Phone İçin Senkronizasyon Uygulaması
BitTorrent Sync - Android
Android İçin Senkronizasyon Uygulaması
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

En İyi Ücretsiz Bulut Depolama Servisleri İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.