En Kullanışlı Dosya Kurtarma Programları

Sponsorlu Bağlantılar

Silinmiş Dosyaları Kurtarma Programları

Şimdiye kadar hemen hepimiz isteyerek yada istemeyerek dosyalarımızı silmişizdir. Normal şartlarda silinen dosyalar Geri Dönüşüm Kutusuna gider. Buradan da dosyayı geri çağırmak çok kolay. Ama bazı durumlarda farkından olmadan Geri Dönüşüm kutusunu boşaltıyoruz veya dosyayı silerken bazıları doğrudan silmek için “Shift+Delete” tuşları ile siliyor. Yani her iki şekilde de dosyalar kalıcı olarak siliniyor. Peki böyle durumlarda ne yapılmalı? Böyle durumlarda dosyalarımızı geri getirmek için ek programlar kullanmamız gerekiyor. Ama bu kezde hangi programı kullanacağımıza karar veremiyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Kalıcı olarak dosya silmenin iki yolu var. Birrisi Geri Dönüşüm kutusunu boşaltmak diğeri ise “Shift+Delete” tuşları ile silmek. Peki bu şekilde kalıcı olarak dosyalarımız silindiği durumlarda ne yapabiliriz? Böyle durumlarda dosyalarımızı geri getirmek için ek programlar kullanmamız gerekiyor. Ama öncelikle hangi programı kullanacağımıza karar vermemiz gerekir.

Dosya kurtarma programları

İşte sizlere en iyi dosya kurtarma programları. Aşağıda sıraladığımız programların hem ücretsiz hemde ücretlidir. Aynı zamanda Türkçe olan programlarda mevcut. Site site dolaşmadan bu alanda kullanabileceğiniz programları bir araya getirdik. Karar sizin. İhtiyacınızı belirleyin ve programınızı indirin.

En İyi Veri Geri Getirme Programları

7-Data Card Recovery

7-Data Card Recovery programı hafıza kartınızdan silinen verilerinizi geri getirmek için kullanabileceğiniz Türkçe bir programdır. Program deneme sürümüdür ve tam sürümü için programı satın almalısınız. 7-Data Card Recovery programını kullanabileceğiniz hafıza kart türleri microSD, SD, SDHC ve CF hafıza kartları.

7-Data Card Recovery-2

7-Data Card Recovery
Hafıza Kartından Silinen Dosyaları Geri Getirme Programı

O&O DiskRecovery

O&O DiskRecovery programı bilgisayarınızdan sildiğiniz dosyalarınızı geri getirmek için kullanacağınız bir program. Müzik, video, resim, belge gibi dosyalarınızı kurtarabilirsiniz. Program deneme sürümüdür ve tam sürümü için programı satın almalısınız.

O&O DiskRecovery

O&O DiskRecovery
Silinen Dosyaları Kurtarma Programı

IsoBuster

IsoBuster programı Türkçe ve ücretsiz bir dosya kurtarma programı olmasına rağmen özellikle bozuk Cd, DVD, Blu-Ray gibi disklerden veri kurtarabileceğiniz bir program. Aklınıza gelebilecek her türlü dosyalarınızı bozulan disklerinizden geri getirebilirsiniz.

IsoBuster-1

IsoBuster
Türkçe ve Ücretsiz Sürücüden Veri Kurtarma Programı

Recuva

Recuva programı Türkçe ve ücretsiz bir dosya kurtarma programıdır. İsteyerek yada istemeyerek sildiğiniz dosyalarınızı programın sahip olduğu gelişmiş özelliklerini kullanarak geri getirebilirsiniz.

Recuva-3

Recuva
Silinen Dosyaları Geri Getirme (Kurtarma) Programı

7-Data Recovery Suite

7-Data Recovery Suite programı Türkçe ve ücretsiz bir dosya kurtarma programıdır. 7-Data Recovery Suite programı sayesinde hem harddiskinizden hemde harici harddisklerinizden silinen dosyalarınızı zahmetsizce kurtarabilirsiniz.

7-Data Recovery Suite-1

7-Data Recovery Suite
HDD ve Harici Diskten Dosya Kurtarma Programı

Undelete Plus

Undelete Plus programı Türkçe ve ücretsiz bir dosya kurtarma programıdır. Floppy disklerinizden dahi verilerinizi kurtarbilirsiniz. FAT ve NTFS dosya formatlarını destekleyen bu program ile gidenleri geri getirin.

Undelete Plus-1

Undelete Plus
Silinen Dosyaları Geri Getirme Programı

EASEUS Deleted File Recovery

Hem bilgisayarınızdan hem harici disklerinizden hemde USB’lerinizden sildiğiniz verilerinizi geri getirebileceğiniz ücretsiz bir program. Dosya kurtarmak istediğiniz sürücüyü seçtikten sonra yapılan tarama sonucu kurtarabileceğiniz dosyalar önünüze sıralanır. Sizde istediğiniz dosyaları kurtarabilirsiniz.

EASEUS Deleted File Recovery-2

EASEUS Deleted File Recovery
Ücretsiz Silinen Dosyaları Kurtarma Programı
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

En Kullanışlı Dosya Kurtarma Programları İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.