Engellenmiş Web Sitelerine Girmenin En Kolay ve Etkili 5 Yolu

Yasaklanmış internet sitelerine hem kolay hemde etkili bir şekilde girebileceğiniz 5 yöntemi sizlere anlatacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Okullarda ve İşyerlerinde Engellenen Sitelere Kolayca Girin

Okul, Ofis veya Kolej’de videolar izlemek için favori sosyal paylaşım sitenizi veya YouTube gibi siteleri açmayı denemiş olabilirsiniz. Ama çoğu durumda bu siteler yönetim tarafından engellenmiştir. Dolayısıyla herhangi bir bilgisayarda herhangi bir engellenen web sitesine erişmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin. Şimdi zaman harcamanıza izin vermeden bilgisayarınızda engellenen web sitelerini açmanın yollarını anlatalım.

Sponsorlu Bağlantılar

Yasaklanan Sitelere Kolayca Girin

1 – IP Adresini Kullanarak Engellenen Web Sitesini Açma

Herhangi bir web sitesinin IP adresini kullanarak engellenen web sitelerine erişebilirsiniz. Genellikle site URL’si web sitesini engellemek için kullanılır ve böyle bir şekilde engellenen siteyi açmak için URL yerine IP adresini kullanabilirsiniz. Her şeyden önce bilgisayarınızda komut istemini açın ve www.example.com adresine ping girin. Example.com’u engellenen site URL’si ile değiştirin.

Şimdi siz tıklayınca istediğiniz web sitesinin IP adresini önünüzde açacaksınız. Son olarak web sitesine erişmek için tarayıcınızın URL çubuğuna bu IP adresini girin. Bu işlem yalnızca web sitesi URL’si komut isteminde engellenmezse çalışır. URL, komut isteminde de engellenirse diğer ipuçlarına geçebilirsiniz.

2 – URL’yi Kısaltan Engellenen Web Sitelerini Açın

URL kısaltması herhangi bir bilgisayarda engellenen web sitelerine erişmek için en yaygın yöntemdir. Ancak her yerde çalışmaz. Dolayısıyla eğer bir yerlerde web siteleri hafifçe engellendiyse engellenen web sitelerini açmak için bu yöntemi kullanabilirsiniz. Her şeyden önce aşağıdaki web sitesi URL kısaltma hizmetlerinden herhangi birini ziyaret edin; http://goo.gl veya https://bitly.com.

Şimdi engellenen web sitesi URL’sini verilen bx’e girin ve ardından URL Kısalt düğmesine tıklayın. Rastgele bir karakter alırsınız ve engellenen web sitesinin orijinal URL’sinin tamamen değiştirilmiş biçiminde olur. Sonunda bu yeni kısa URL’yi tarayıcının URL’sine kopyalayabilir ve engellenen web sitesine kolayca erişebilirsiniz.

3 – Tarayıcı’nın Dahili Proxy Sunucusunu Kullanarak Engellenen Siteyi Açma

Kısa URL de çalışmıyorsa tarayıcının proxy sunucusunu deneyebilirsiniz. Proxy sunucusu ayarlarını değiştirerek engellenen web sitelerine erişebilirsiniz. Böylece proxy sunucusu ayarlarını değiştirerek engellenen bir web sitesini nasıl açabileceğinizi öğrenin. Google Chrome tarayıcısını açıp “Ayarlar>Gelişmiş Ayarlar” yolunu izleyin ve “Gelişmiş Ayarları Göster” bağlantısını tıklayın. Şimdi “Proxy Ayarlarını Değiştir” seçeneğini tıklayın.

Önünüzde bir kutu açılacaktır. Burada bağlantıların altında LAN’a tıklayın. Başka bir kutuyu açacaktır. Bu kutuda “Yerel Ağınız için bir proxy sunucusu kullanın” terimini ve aynı anda engellenen site URL’sini girin. Sonunda Tamam’a tıklayın ve engellenen web sitesi açılacaktır.

4 – Ultrasurf Aracını Kullanarak Engellenmiş Web Sitelerine Ulaşma

Ultrasurf aracı internet gizliliği ve güvenliği için ücretsiz bir proxy tabanlı bir araçtır. İnternetteki engellenen web sitelerini açan en popüler araçlardan biridir. Şimdi bu yazılımı nasıl kullanacağınızı öğrenin. Her şeyden önce İnternet’ten Ultrasurf aracını indirin. Şimdi indirdiğiniz dosyayı bilgisayarınızda açın ve Ultrasurf aracını bilgisayarınıza kurun. Kurulumdan sonra anında çalışmaya başlayacaktır.

UltraSurf
Yasaklı Sitelere Giriş ve Gizlilik Programı

5 – Proxy Sitelerini Kullanarak Engellenen Web Sitelerini Girin

Proxy siteleri müşterilerden gelen talepler ve başka bir yerden alınan kaynaklar için aracılık yapıyor. Dolayısıyla bir proxy sitesi herhangi bir bilgisayarda engellenen web sitelerine çok basit bir şekilde erişmenizi sağlar. Herhangi bir proxy web sitesine gidin ve sadece engellenen web sitesinin adresini girin. Girişe girdiğinizde engellenen web sitesine saniyeler içinde erişebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Engellenmiş Web Sitelerine Girmenin En Kolay ve Etkili 5 Yolu İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.