ESET NOD32 Antivirus Nasıl Kullanılır? (Resimli Anlatım)

ESET NOD32 Antivirus programını yeni yüklediyseniz ve programın kullanımı hakkında bilgiler almak istiyorsanız kullanım rehberine göz atamınızı tavsiye ediyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

ESET NOD32 Antivirüs Kullanımı

ESET NOD32 Antivirüs kurulumunu yaptıktan sonra sol bölüme girdiğinizde Koruma Durumu, Bilgisayar Taraması, Güncelle, Ayarlar ve Yardım – Destek seçenekleri sizi karşılayacaktır. Kullanıcı arabiriminde Standart ve Gelişmiş modlar altında seçim yapabileceğiniz gibi sol atta yer alan Görüntüle kısmında dilediğiniz Mod’a geçiş yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Standart Modda genel işlemlere yönelik özellikleri görebilirsiniz. Gelişmiş modda ise Araçlar ve Karantina gibi seçenekler görünecek, temel ayarların yapılmasına izin verilecektir.

eset kullanımı 1

Sistem İşlemlerini Denetleme

Programa ilişkin sistem durumu hakkında bilgi almak için Koruma Durumu bölümüne tıklayın ve programın son haline göz atın.

eset kullanımı 2

Program Çalışmaz ise Yapılacaklar

ESET NOD32 ana ekranında programın hata vermesi ya da çalışmaması durumunda yapmanız gerekenlerle ilgili çözüm önerileri sunulacaktır.

eset kullanımı 3

Kullanıcı Adı ve Parola Girişi

ESET’in tüm özelliklerini tam anlamıyla kullanabilmeniz için Deneme Lisansı ya da Tam sürümü aktif etmeniz gerekir. Ana program ekranında Güncelle bölümüne basın ve Kullanıcı Adı – Parola bilgilerinizi girin. Bilgilerin doğru olması durumunda Lisans ilişkin ayrıntılar görünecektir.

eset kullanımı 4

Güncelleme Durumu Hakkında

ESET standart kurulum sonrasında sessiz bir şekilde güncelleme yapmaktadır. Fakat zaman, zaman güncelleme hataları oluşabilir. Bunun için gelişmiş kurulum penceresine göz atmanız gerekmektedir. Ana ekranda F5’e basın açılan bölümde Güncelle sekmesi altında ayarları yapılandırın.

eset kullanımı 5

Bilgisayar Taraması Hakkında

Standart olarak ESET sürekli bilgisayarınızı takip altında tutar. Fakat isteğe bağlı bir tarama yapmak istiyorsanız sol bölümde bulunan Bilgisayar Taramasına tıkladıktan sonra Smart Tarama ya da Özel Tarama seçeneklerinden birini seçiniz.

eset kullanımı 6

Proxy Sunucu Kurulumu

Bir Proxy sunucusu ile internete bağlanıyorsanız bunu ESET üzerinde tanımlamanız gerekir. Ayarları yapılandırmak için F5 ile gelişmiş ayarlara girin ve Proxy sunucu ayarlarını yapılandırın.

eset kullanımı 7

Henüz ESET NOD32 indirmediyseniz aşağıdaki indirme linkini kullanın.

ESET NOD32 Antivirus
Türkçe Antivirüs ve Kimlik Hırsızlarına Karşı Koruma Programı
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

ESET NOD32 Antivirus Nasıl Kullanılır? (Resimli Anlatım)” İçin 2 Cevap

  1. merhaba bende çalısıyor ama hep yuzde 93 te duruyor ve ilerlemiyor 1 gün bekledim sonuc aynı ne yapmam lazım? ayrıca pc restartı da sonucu değiştirmedi ve sorun çözülemedi malesef. teşekkürler şimdiden

    1. Eğer her şeyi yapmanıza rağmen sorun devam ediyorsa size temel bir mantık önerisi söyleyeceğim. Programı bilgisayarınızdan kaldırın tekrar kurun. Ardından programı güncelleyin ve son olarak tarama işlemi yapın. Belki programı kurarken bir hata oluşmuş olabilir. Bazen program kurulumlarında bu tür sorunlar olabiliyor. Yani program hatalı kurulabiliyor. Ben bunu başka bir programda bizzat yaşadım.

ESET NOD32 Antivirus Nasıl Kullanılır? (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.