Facebook Arkadaş Listesi Nasıl Gizlenir? (Resimli Anlatım)

Facebook arkadaşlarınızı başkalarının görmesini istemiyorsanız gizlilik ayarlarınızdan bir kaç ufak değişiklik yaparak Facebook arkadaşlarınızı sadece kendiniz görebileceğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Facebook üzerinde sahip olduğunuz profil, bir anlamda sizin izinli olarak istediğiniz kişilerle paylaştığınız bir günlüktür. Bu günlükte sizin onayladığınız arkadaşlar dışında dilerseniz tüm kullanıcılara profilinizi açabilirsiniz. Fakat siz, hem profil bilgilerinizin hem de arkadaş listenizin görünmesini istemiyorsanız aşağıda ki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Facebook Arkadaş Listesi Gizleme

Sahip olduğunuz hesapta bulunan arkadaşlarınızın diğer kişiler tarafından görünmesini istemiyorsanız ilk olarak Facebook profilinize girin ve aşağıda ki resimde de görebileceğiniz gibi Arkadaşlar penceresinde bulunan Yönet işaretine tıklayın.

facebook arkadaş listesi yönetme

Bu bölüme tıkladığınızda karşınıza iki seçenek çıkacaktır. İlgili ayarları düzenlemek için Gizliliği Düzenle sekmesine tıklayabilirsiniz. Fakat doğrudan arkadaş listenizi gizlemek istiyorsanız Gizliliği Düzenle bölümüne girdikten sonra Gizlilik ayarlarını yapılandırabilirsiniz.

facebook arkadaş gizleme

Bu bölümde Arkadaş Listesi ve Takip Ettiklerin şeklinde iki bölüm sizi karşılayacaktır. Bu bölümde istediğiniz bilgileri düzenlemek ve yalnızca size açık olmasını sağlamak için gizlilik ayarını “Sadece Ben” olarak değiştirmeniz yeterlidir. Bu işlem sonucunda arkadaş listenizi yalnızca siz göreceksiniz.

Facebook Mabil Uygulamaları

Facebook - iOS
iPhone, iPad ve iPod touch İçin Facebook Uygulaması
Facebook for Android
Android İçin Facebook Uygulaması
Facebook - Windows Phone
Windows Phone İçin Sosyal Medya Uygulaması
Facebook - BlackBerry
BlackBerry İçin Facebook Uygulaması
Facebook - Symbian
Nokia İçin Resmi Facebook Uygulaması

 

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Facebook Arkadaş Listesi Nasıl Gizlenir? (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.