Facebook’da Arkadaş Silme, Engelleme ve Arkadaşlık İsteklerini Silme (Resimli Anlatı)

Facebook’da yeni olan kullanıcılar için Facebook üzerinde arkadaşlık isteklerini nasıl sileceklerini, kişileri nasıl engelleyeceklerini ve kişileri arkadaşlıktan nasıl çıkaracaklarını anlatıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Facebook Arkadaş Silme, Engelleme

Bir milyarı aşkın kullanıcı potansiyeli ile büyük bir ağa sahip olan Facebook üzerinde, arkadaşlarınız ve dostlarınız ile iletişim kurabilir, yıllardır görüşmediğiniz kişilere ulaşabilirsiniz. Eğer kurumsal bir profile sahipseniz ya da geniş bir arkadaş çevreniz var ise zaman zaman istemediğiniz sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu gibi durumlarda listenizde bulunan kişileri silmek, engellemek ya da yeni arkadaşlık isteklerini yok saymak yararlı olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Facebook’ta Arkadaş Nasıl Silinir?

Sizi rahatsız eden ya da artık profilinizde olmasını istemediğiniz bir kişiyi silmek için ilgili kişinin profiline girin. Fare imlecini profilde yer alan Arkadaşlar simgesine getirin ve Arkadaşlarımdan Çıkar seçeneğini tıklayın. Bu işlemi tamamladığınızda kişi arkadaş listenizden çıkarılacaktır.

facebookta_arkadaş_silme

Facebook’ta Arkadaşları Nasıl Engellerim?

Facebook üzerinde arkadaş olduğunuz birini engelleyebileceğiniz gibi profilinize ulaşmasını istemediğiniz kişileri de engelleyebilirsiniz. Bu işlemi yapmak için ilgili kişi profilinde sol bölümde yer alan seçeneklere tıklayarak Engelleme işlemi yapabilir ya da doğrudan Ayarlar >  Engelleme yolunu izleyerek “Kullanıcı engelle” bölümünden kişi ismini yazarak engelleyebilirsiniz.

facebook-arkadas-engellemek

Facebook’ta Arkadaşlık İsteklerini Nasıl Silerim?

Facebook’ta bekleyen arkadaşlık isteklerini silmek için Arkadaşlık İstekleri sayfasına girin ve bekleyen kişileri iptal edin.

facebook arkadaslik istekleri

Facebook Mabil Uygulamaları

Facebook - iOS
iPhone, iPad ve iPod touch İçin Facebook Uygulaması
Facebook for Android
Android İçin Facebook Uygulaması
Facebook - Windows Phone
Windows Phone İçin Sosyal Medya Uygulaması
Facebook - BlackBerry
BlackBerry İçin Facebook Uygulaması
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Facebook’da Arkadaş Silme, Engelleme ve Arkadaşlık İsteklerini Silme (Resimli Anlatı) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.