Facebook’ta Grup Kurma (Resimli Anlatım)

Facebook sosyal ağı üzerinde hayranlarınızı tek bir yerde toplamak ve herkese daha kolay ulaşmak için gruplar kurabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bilindiği gibi Facebook üzerinde hem bireysel hem de kurumsal olarak pek çok hayran sayfası yer almaktadır. Bu sayfalar üzerinde ana yöneticinin yaptığı paylaşımlar dışında interaktif bir ortam oluşması pek mümkün olmuyor. Fakat yine Facebook tarafından sunulan Grup özelliği ile takipçilerinizi tek bir grup altında toplayabilir, ortak paylaşımlarla daha etkili bir iletişim kurabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Facebook’ta Grup Nasıl Kurulur?

İlk olarak Facebook’ta giriş yaptıktan sonra sol menüde Gruplar sekmesine tıklayın. Karşınıza çıkan pencerede sağ üst köşede yer alan +Grup Kur butonuna tıklayın.

facebook grup kurma

İkinci ekranda aşağıda da görebileceğiniz gibi Grup Adı, Üyeler, Davet Et gibi seçenekleri bulunuyor. Bu seçenekleri gerektiği gibi doldurup Gizlilik ayarlarını da belirledikten sonra “Oluştur” demeniz yeterli.

facebook grup kurma2

Sonraki ekranda oluşturduğunuz Gruba ilişkin detaylı bir seçenek listesi sizi karşılayacak. Burada grubunuzla ilgili tüm ayarları yapılandırabilir ve Kaydet butonunu kullanarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

facebook grup kurma 3

Grubu diğer kişilere tanıtmak, davet eklemek ve kişi eklemek için oluşturduğunuz topluluğu Duvarınızda ve Arkadaşlarınızın sayfasında paylaşabilir, istediğiniz kişileri davet edebilirsiniz. Grubunuzu oluşturduktan sonra diğer tüm gizlilik ayarlarını yapılandırabilirsiniz.

facebook grup kurma 4

Facebook Mabil Uygulamaları

Facebook - iOS
iPhone, iPad ve iPod touch İçin Facebook Uygulaması
Facebook for Android
Android İçin Facebook Uygulaması
Facebook - Windows Phone
Windows Phone İçin Sosyal Medya Uygulaması
Facebook - BlackBerry
BlackBerry İçin Facebook Uygulaması
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Facebook’ta Grup Kurma (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.