Far Cry 4 Siyah Ekran Hatası ve Çözümü

Far Cry 4 oyununda siyak ekran hatası alıyorsanız alternatif çözümler yazımızda.

Sponsorlu Bağlantılar

Ekran Kararıyor

Merakla beklenen Ubisoft’un Far Cry 4 oyunu sonunda satışa çıktı ama bazı kullanıcılar bir takım sorunlarla uğraşmakta. Bu sorunlardan birisi de siyah ekran hatası. Ubisoft birkaç güncelleme yayınlayarak bu sorunların önüne geçmeye çalışmakta ama halen bazı sorunlar devam ediyor. Eğer sizde de siyah ekran sorunu devam ediyorsa yazımızı okuyun.

Sponsorlu Bağlantılar

Neden Siyah Ekran Çıkıyor

1 – Oyunlarda ekranın siyah olmasının sebebi büyük ihtimalle ekran kartından kaynaklanmaktadır. Yani ekran kartınız oynadığınız oyun için düşük demektir. Far Cry 4 oyunu içine bu ihtimal göz önünde bulundurulmalı.

2 – Ayrıca bilgisayarınızda DirectX 11 yazılımının kurulu olduğundan ve ekran kartınızın DirectX 11 yazılımını desteklediğinden emin olun.

3 – Ayrıca ekran kartınız harici ise yani anakarttan ayrı bir ekran kartı kullanıyorsanız bu ekran kartınızı oyuna tanıtmanız gerekebilir.

4 – .Net Framework güncellemesi yapın.

Far Cry 4
Popüler FPS ve Savaş Oyunu
Far Cry 4

Far Cry 4

Yukarıda sıraladığımız ihtimallerin hepsini ortadan kaldırın. Ardından indireceğiniz update dosyasını oyunu kurduğunuz dosyaya kopyalayın. Bu kopyalama işlemini yaparken “Değiştir ve kopyala” seçeneği çıkıyorsa yaptığınız işlem doğru demektir. Eğer bunlar sorununuzu çözmezse Ubisoft’un yeni bir güncelleme yapmasını bekleyin.

Far Cry 4 Update İndir

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Far Cry 4 Siyah Ekran Hatası ve Çözümü İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.