Firefox Eklenti Kaldırma (Resimli Anlatım)

Firefox tarayıcınızda kullanmakta olduğunuz eklentiler sorun yaratmaya başladıysa, bu eklentileri devre dışı bırakabilir yada Firefox’dan kaldırabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Firefox Eklenti Kaldırma

Google Chrome’da olduğu gibi Mozilla Firefox üzerinde de kullanabileceğiniz oldukça geniş bir eklenti arşivi bulunmaktadır. Binlerce eklentinin yer aldığı ve geliştiricilerin her gün yeni eklentiler sunduğu bu arşiv üzerinde kullanışlı eklentiler olabileceği gibi tarayıcı kullanımınızı engelleyen ya da sizi rahatsız eden eklentilerde bulunabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu eklentilerin bir kısmı yüklenen yazılımlar ya da izinsiz yüklenen üçüncü parti uygulamalar ile tarayıcınıza yerleşirken zaman, zaman rahatsız edici sonuçların ortaya çıkmasına neden olabilir. Aşağıda resimli anlatım ile eklentileri nasıl kaldırabileceğiniz görebilirsiniz.

Firefox Eklentileri Nasıl Silinir?

firefox_eklenti_kaldırma

Firefox tarayıcınızı açtıktan sonra eklentileri kaldırmak için sırasıyla Araçlar > Eklentiler yolunu izleyin. Açılan ekranda yüklü olan eklentileri görebilirsiniz. Resimde de görebileceğiniz gibi eklentilerden bazıları aktif iken bazıları devre dışıdır. Bu ekranda eklentiyi kalıcı olarak silmek için yanında yer alan Kaldır butonuna basmanız yeterlidir.

firefox_eklenti_silme

Ancak eklentiyi geçici olarak devre dışı bırakmak ve daha sonra tekrar kullanmak istiyorsanız devre dışı bırak – etkinleştir butonlarını kullanmanız yeterli olacaktır.

Firefox İndirme Linkleri

Firefox
Ücretsiz Gelişmiş İnternet (Web) Tarayıcı
Firefox - Mac
Mac İçin Firefox Popüler İnternet Tarayıcısı
Firefox Browser - Android
Android için Mozilla İnternet Tarayıcı Uygulaması
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Firefox Eklenti Kaldırma (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.