Firefox Geçmişini Silme (Resimli Anlatım)

Firefox tarayıcınızda geçmişte ziyaret ettiğiniz web sitelerine ait kayıtlar depolanmaktadır. Bu kayıtları silmek için Firefox tarayıcınızın geçmişini silmeniz gerekmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Firefox Geçmişi Temizleme

Firefox geçmişi ya da önbelleği, ziyaret ettiğiniz internet sitelerinde ya da sayfalarda bulunan görsel ve betikleri geçici süreliğine depolamakta ve yeni ziyaretiniz için bu görselleri göz atma geçmişi altında tutmaktadır. Firefox üzerinde önbelleği ve geçmişi tek seferde temizleyebileceğiniz gibi belirli aralıklarla temizlenmesini de sağlayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Firefox Önbelleği Nasıl Temizlenir?

Firefox üzerinde önbelleği temizlemek için Menü tuşuna basın ve Seçenekler’e girin. Açılan ekranda gelişmişe tıklayıp sekmesini seçin. Karşınıza çıkan pencere üzerinde “Çevrimdışı Depolama” ya tıklayarak “Şimdi Temizle” seçeneğini seçin ve açılan onay iletişim penceresinde “Tamam” butonuna basın.

firefox önbellek temizlemek

Firefox Yakın Geçmişi Nasıl Temizlenir?

Firefox üzerinde doğrudan önceki ziyaretlerinize ilişkin saatlik, günlük, haftalık ya da aylık verilerinizi, şifrelerinizi ve otomatik form doldurma bilgilerini temizleyebilirsiniz.

firefox yakın geçmişi temizleme

Bunun için Menü tuşuna bastıktan sonra Araçlar > Seçenekler yolunu izleyin ve açılan ekranda Gizlilik sekmesine tıklayın. Burada “Tüm Mevcut Geçmişi Silebilirsiniz” yazısına tıklayarak belirleyeceğiniz aralıkta yer alan tüm ziyaretlerinizi ve verilerinizi hızlı bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Firefox İndirme Linkleri

Firefox
Ücretsiz Gelişmiş İnternet (Web) Tarayıcı
Firefox - Mac
Mac İçin Firefox Popüler İnternet Tarayıcısı
Firefox Browser - Android
Android için Mozilla İnternet Tarayıcı Uygulaması
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Firefox Geçmişini Silme (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.